KDE 4 LiveCD - kolejna odsłona

KDE 4 LiveCD - kolejna odsłona

KDE 4 LiveCD - kolejna odsłona
07.07.2007 12:00, aktualizacja: 09.07.2007 09:51

Zaraz po ogłoszeniu zakończenia prac nad wersją alpha 2 środowiska graficznego KDE 4, wydano również płytę prezentacyjną KDE 4 LiveCD 0.2.0.

KDE to, zaraz obok Gnome, największe i najszybciej rozwijające się środowisko graficzne dla systemów Linux. Jego czwarta edycja prawdopodobnie będzie jednym z największych hitów roku 2007. Całkowicie nowa powłoka graficzna, nowe narzędzia systemowe, przeprojektowane centrum sterowania systemem, innowacyjne efekty - to tylko niektóre z nowości, które mają się pojawić w niedługiej przyszłości, lub już można je zobaczyć na płycie prezentacyjnej.

Wersja alpha 2 bez wątpienia jest już o wiele stabilniejsza niż poprzednik, zarówno w przypadku pracy samych okien jak i narzędzi systemowych. Systemem macierzystym wykorzystanym w wydaniu prezentacyjnym jest OpenSUSE. Do dopracowania zostały przede wszystkim interfejsy niektórych programów oraz integracja kilku modułów, które nadal są w trakcie rozwoju. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu KDE - http://kde.org/.

Pobierz plik ISO KDE 4 LiveCD 0.2.0 - http://www.idg.pl/ftp/linux_1727/kde.4.livecd.0.2.0.html

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)