Ubuntu 9.04 RC udostępnione

Ubuntu 9.04 RC udostępnione

Ubuntu 9.04 RC udostępnione
Źródło zdjęć: © ubuntu
17.04.2009 09:30, aktualizacja: 17.04.2009 09:55

Po kilku miesiącach testów wersji alpha i beta przyszedł czas na kandydata na wersję finalną nowego systemu Ubuntu, oznaczonego numerem 9.04. Jaunty Jackalope (nazwa kodowa systemu) w wersji finalnej powinien zostać udostępniony już w przyszłą środę. Wydana właśnie edycja Release Candidate zawiera wszystkie nowości i zmiany, które trafią w ręce użytkowników końcowych wraz ze stabilną wersją.

Pierwsza alpha systemu udostępniona została w pod koniec listopada zeszłego roku, później prace znacznie przyspieszono. Beta Ubuntu 9.0. wydana została pod koniec marca br., a nie minęły trzy tygodnie i testerzy mogą pobrać już wersję RC systemu.
Nowe Ubuntu to przede wszystkim środowisko Gnome w wersji 2.26. możliwość dostosowywania i zmiany powiadomień notyfikacji, wsparcie dla systemu plików ext4, lepsza wydajność i szybszy rozruch systemu i funkcja optymalizacji czcionek ekranowych.
Finalna wersja Jaunty Jackalope udostępniona ma być już 23 kwietnia br. W tym samym czasie wydane zostaną także nowe Kubuntu, Edubuntu, Xubuntu i Gobuntu. System można zamawiać jednak już teraz. W serwisie ShipIt uruchomiono przedsprzedaż płyt z Ubuntu 9.0. (zarówno wersji desktop, jak i serwerowej) - w tym celu trzeba dokonać bezpłatnej rejestracji i wypełnić formularz zdanymi osobowymi.
Więcej informacji: notatka Announcing the Release Candidate for Ubuntu 9.04 (w j. ang.)

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)