Steve Jobs i jego zdrowie

Steve Jobs i jego zdrowie

Steve Jobs i jego zdrowie
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
23.06.2009 11:42, aktualizacja: 23.06.2009 11:55

Firma Apple nie chętnie informuje media o zdrowiu jej szefa – końcu stan zdrowia Steve’a Jobsa często jest jak barometr zmian dla notowań akcji tej spółki na giełdzie. Za miesiąc szef firm ma wrócić do pracy na swoje stanowisko, a media informują o przeszczepie wątroby, który odbył się dwa miesiące temu.

Organizm Joba ma problemy z przyswajaniem protein. Powoduje to zaburzenia w równowadze hormonalnej. Najnowsze informacje na ten temat pojawiły się w Wall Street Journal. Przeszczep wątroby odbył się najprawdopodobniej w stanie Tennessee. Czas oczekiwania na ten organ wynosi tam jedynie 4. dni.

Udziałowcy patrzą na Apple przez pryzmat postaci Steve’a Jobsa –. jego kondycja jest utożsamiana z kondycją całej firmy. Z tego powodu udziałowcy często zarzucali mu, że polityka nie informowania o stanie zdrowia działa na szkodę firmy, której efektem jest zaniżenie jej wartości na giełdzie. Jej szef odpiera zarzuty, że jego zdrowie jest wyłącznie jego sprawą prywatną. Gazeta Wall Street Journal sugeruje, że Jobs nie będzie już tak aktywnym szefem Apple. Można przypuszczać, że wzmocni się pozycja Tima Cook’a, który w zastępstwie kieruje firmą i w oczach ekspertów robi to dobrze

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)