Steve Jobs wraca do pracy

Steve Jobs wraca do pracy

Steve Jobs wraca do pracy
Źródło zdjęć: © AFP
05.06.2009 12:00, aktualizacja: 05.06.2009 13:17

Prezes Apple powraca z urlopu zdrowotnego. Prasa spekuluje nawet, czy wystąpi na przyszłotygodniowej imprezie Worldwide Developers Conference.

Na początku roku Jobs tymczasowo z pełnienia funkcji CEO Apple, tłumacząc to problemami ze zdrowiem. Oficjalną przyczyną kilkumiesięcznego urlopu było "zaburzenie gospodarki hormonalnej, spowodowane brakiem odpowiednich protein w organizmie". Pod nieobecność Jobsa firmą kierował Tim Cook, zajmujący stanowisko dyrektora ds. operacyjnych.

Jobs przeszedł operację usunięcia nowotworu - w 200. r. chirurgicznie usunięto mu wyspiaka trzustki (tzw. guz neuroendokrynny). Pojawiły się w związku z tym spekulacje, że prezes Apple zmaga się z nawrotem choroby. Jobs zareagował na te doniesienia nerwowo, żądając od dziennikarzy zainteresowanych jego kondycją poszanowania prywatności.
Urlop apple'owskiego wizjonera miał początkowo trwać do końca czerwca br. Firma oficjalnie podtrzymuje ten termin. Wystąpienie otwierające zjazd WWDC w poniedziałek 8 czerwca wygłosić ma szef marketingu Apple, Philip Schiller. Nie przeszkadza to jednak analitykom i dziennikarzom snuć domysłów dotyczących ewentualnego pojawienia się Jobsa na konferencji. Znany jest bowiem z tego, że na firmowych imprezach ogłasza innowacyjne produkty - na ubiegłorocznym WWDC zaprezentował iPhone'a 3G.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)