Środowisko Gnome 2.24 wydane

Środowisko Gnome 2.24 wydane
Źródło zdjęć: © Gnome

25.09.2008 16:31, aktual.: 25.09.2008 16:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Udostępniono kolejną, stabilną wersję środowiska graficznego Gnome, oznaczoną numerem 2.24.

Jak w przypadku każdej aktualizacji, nowe Gnome to przede wszystkim usprawnienia już istniejących funkcji, kilka nowości oraz załatane błędy występujące w starszych wersjach.

Wraz z wersją 2.24, środowisko Gnome umożliwia kompaktowe ustalanie widoku list, podobnie jak ma to miejsce np. w KDE. Wprowadzona została trzecia edycja komunikatora Ekiga oraz zupełna nowość w postaci multikomunikatora Empathy, który bazuje na platformie Telepathy.

Deskbar został rozbudowany o szereg nowych dodatków, m.in. moduły Google Search, kalkulator czy Yahoo!. Usprawniono opcje związane z konfiguracją rozdzielczości ekranu o obsługę dwóch monitorów w jednym czasie.
Wspomnieć warto także o udoskonaleniu wsparcia dla tunerów DVB czy wideo HD pochodzących z serwisu YouTube, a także urządzeń sterowanych na podczerwień.

Nowe środowisko graficzne Gonem 2.24 znajdzie się najpewniej w dwóch dystrybucjach Linuksa, których premiera planowana jest jeszcze w tym roku, mianowicie openSUSE 11.1 oraz Ubuntu 8.10. Warto zauważyć, iż kolejnej, stabilnej wersji Gnome, oznaczonej numerem 2.26 spodziewać się należy za pół roku.

Więcej informacji: Pełna lista zmian w Gnome 2.24 tutaj (w j. ang.).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)