RIM aktualizuje środowisko programistyczne BlackBerry

RIM aktualizuje środowisko programistyczne BlackBerry

RIM aktualizuje środowisko programistyczne BlackBerry
08.04.2010 16:26

Zgodnie z zapowiedzią złożoną podczas jesiennej BlackBerry Developer Conference w San Francisco kanadyjski koncern Research in Motion (RIM) zakończył właśnie fazę betatestów czterech narzędzi programistycznych dla platformy BlackBerry. Są to: BlackBerry Java SDK 5.0, BlackBerry Java Plug-in for Eclipse 1.1, BlackBerry Web Plug-in 2.0 i BlackBerry Widget SDK 1.0

Nowy zestaw Java SDK obsługuje OpenGL ES 1.0. zapewniając sprawniejsze programowanie gier – to ważny element pozwalający spełnić ambicje RIM-a na rynku konsumenckim. Z kolei SQLite i API Gears ułatwiają aplikacjom zapisywanie lokalnych danych na urządzeniu. Istniejący wcześniej Eclipse SDK został w nowej wersji dostosowany do konwencji obowiązujących w środowisku Eclipse, więc programiści nie muszą już błądzić w starszym BlackBerry JDE. Podczas testowania programów symulatory urządzeń można teraz aktualizować bez resetowania, co znacznie przyspiesza pracę.

Obraz
© (fot. RIM)

Web Plug-in i Widget SDK współpracują teraz ze sobą, co daje webmasterom również możliwość tworzenia widżeów dla aparatów BlackBerry. Z perspektywy użytkownika widżety zachowują się jak macierzyste aplikacje BlackBerry. Programista ma za pośrednictwem JavaScriptu dostęp do API Javy i może posługiwać się usługami typu push do uaktualniania treści w urządzeniu przenośnym.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)