Microsoft kończy publiczną fazę beta Windows 7

Microsoft kończy publiczną fazę beta Windows 7

10.02.2009 16:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We wpisie w blogu Brandon LeBlanc z Microsoftu przypomniał, że zgodnie z zapowiedziami dziś od godziny 12.00 czasu pacyficznego (czyli od 21.00 czasu środkowoeuropejskiego) nie będzie można rozpocząć nowych pobrań Windows 7 Beta 1. Już trwające albo przerwane pobrania muszą być zakończone do 12 lutego o tej samej godzinie.

Pierwotnie Microsoft nie zamierzał wyznaczać daty granicznej, a jedynie chciał ograniczyć liczbę pobrań do 2,5 miliona. Jednak w związku z tym, że zainteresowanie wersją beta było tak wielkie, że już pierwszego dnia serwer padł pod obciążeniem, Microsoft ogłosił nowy termin zakończenia dystrybucji.

Obraz
© (fot. IDG)

Jeśli już pobranie zakończyło się sukcesem, użytkownik ma trochę czasu, aby wypróbować wersję beta: bez klucza instalacyjnego działa ona przez 3. dni, a licznik czasu można pięciokrotnie zresetować (za pomocą komendy slmgr -rearm wpisanej do konsoli Wiersza poleceń, która działa na prawach administratora). Po uzyskaniu klucza instalacyjnego i aktywacji wersja beta może działać do 1 sierpnia 2009 roku.

Podobnie jak w przypadku każdego innego oprogramowania beta, także i tej wstępnej wersji nie powinno się w żadnym wypadku stosować na systemach o charakterze produkcyjnym ani też jako równoległej instalacji. Program do setupu zastępuje już istniejącego bootmanagera swoim własnym, w wyniku czego po usunięciu wersji beta trzeba będzie w pocie czoła rekonstruować dawnego bootmanagera.

Dzięki opiniom zwrotnym ochotników testujących nowy system Microsoft chce wyeliminować możliwie jak najwięcej błędów jeszcze przed wydaniem ostatecznej wersji. W co najmniej jednym przypadku takie podejście wyszło na dobre: Microsoft zmieni ustawienia zarządzania kontami użytkowników. W wersji beta są one ustawione w sposób znaczniej mniej restrykcyjny niż w Windows Vista, co z jednej strony prowadzi do mniejszej liczby pytań "Czy jesteś pewien?", z drugiej zaś może wkrótce objawić się nową luką.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (77)
Zobacz także