Skarga na Polskę wycofana z ETS

Skarga na Polskę wycofana z ETS
Źródło zdjęć: © UKE

01.04.2008 13:06

Komisja Europejska cofnęła z do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości skargę na brak ogólnopolskiego biura numerów i pełnego spisu abonentów.

W skardze do ETS, wniesionej 11 października 2006 r., Komisja Europejska zarzuciła Polsce brak zapewnienia rzeczywistej dostępności przynajmniej jednego pełnego spisu abonentów (popularnie zwanego książką telefoniczną) oraz usługi pełnozakresowej informacji o numerach telefonicznych (ogólnokrajowe biuro numerów).

W wyniku bieżącego uaktualniania, jak również dostarczenia przez ostatnich dostawców publicznie dostępnych usług telefonicznych (operatorów sieci stacjonarnych i komórkowych) do bazy danych swoich abonentów do Ogólnokrajowego Biura Numerów (OBN) i Ogólnokrajowego Spisu Abonentów (OSA), możliwe stało się z końcem 2007 r. uruchomienie przez Telekomunikację Polską kompletnego Ogólnokrajowego Biura Numerów.

W styczniu 2008 r. administracja polska poinformowała KE, że od końca 2007 r. w Polsce istnieje jeden pełny spis abonentów i jest świadczona usługa ogólnokrajowej informacji o numerach telefonicznych obejmująca 98% wszystkich abonentów i 71 operatorów.

TP w listopadzie 2007 r. opublikowała Ogólnokrajowy Spis Abonentów (OSA) zawierający dane abonentów dostawców publicznie dostępnych usług telefonicznych, którzy do dnia 31 lipca 2007 r. przekazali dane swoich abonentów do publikacji. Spis ten został wydany w formie elektronicznej na płytach CD i DVD.

Ponadto TP opublikowała na swojej stronie internetowej harmonogramy wydawnicze OSA na lata 2008-2009. Spis zostanie wydany w 3 formach, które będą obejmowały dane abonentów z:
• większych miast (56) - forma książkowa;
• regionów, pokrywających się generalnie z województwami (18) - CD,
• całego kraju (dwa wydania w 2008 i 2009 r.) - DVD.

Z uwagi na fakt, iż poprzedni OSA został opublikowany w listopadzie 2007 r., a jego dystrybucja przypadła na grudzień 2007-styczeń 2008, proces zbierania od abonentów zamówień na kompletne OSA zostanie rozpoczęty w kwietniu-maju 2008 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)