Samsung zapowiada hybrydę HD

Samsung zapowiada hybrydę HD

05.07.2007 15:30

Przedstawiciele koncernu Samsung poinformowali, że jesienią tego roku na rynek trafi stacjonarny odtwarzacz tej firmy, obsługujący obydwa konkurencyjne formaty HD - Blu-ray oraz HD DVD. Jedną z zalet urządzenia ma być niska cena - z nieoficjalnych informacji wynika, że model BD-UP5000 kosztować będzie ok. 550 euro.

Co ważne, produkt Samsunga ( Duo HD ) ma być pierwszym "hybrydowym" odtwarzaczem obsługującym nie tylko filmy w nowych formatach, ale także wszystkie interaktywne opcje HD DVD oraz Blu-ray - czyli technologie HDi oraz BD-Java. Przedstawiciele firmy mówią, że już od dawna planowali wprowadzenie do oferty takiego urządzenia - warto wspomnieć, że Samsung jest członkiem dwóch organizacji, promujących konkurencyjne standardy: Blu-Ray Disc Association ( BDA ) oraz DVD Forum.

Przypomnijmy, że w tej chwili na rynku jest już podobne urządzenie, obsługujące zarówno HD DVD, jak i Blu-ray - to model BH100 firmy LG. Urządzenie to nie oferuje wsparcia dla technologii HDi.

"Podwójny" odtwarzacz Samsunga ma trafić na rynek w październiku - z niepotwierdzonych informacji wynika, że jego cna ustalona zostanie na ok. 550 euro.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)