Samsung zapowiada hybrydę HD

05.07.2007 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele koncernu Samsung poinformowali, że jesienią tego roku na rynek trafi stacjonarny odtwarzacz tej firmy, obsługujący obydwa konkurencyjne formaty HD - Blu-ray oraz HD DVD. Jedną z zalet urządzenia ma być niska cena - z nieoficjalnych informacji wynika, że model BD-UP5000 kosztować będzie ok. 550 euro.

Co ważne, produkt Samsunga ( Duo HD ) ma być pierwszym "hybrydowym" odtwarzaczem obsługującym nie tylko filmy w nowych formatach, ale także wszystkie interaktywne opcje HD DVD oraz Blu-ray - czyli technologie HDi oraz BD-Java. Przedstawiciele firmy mówią, że już od dawna planowali wprowadzenie do oferty takiego urządzenia - warto wspomnieć, że Samsung jest członkiem dwóch organizacji, promujących konkurencyjne standardy: Blu-Ray Disc Association ( BDA ) oraz DVD Forum.

Przypomnijmy, że w tej chwili na rynku jest już podobne urządzenie, obsługujące zarówno HD DVD, jak i Blu-ray - to model BH100 firmy LG. Urządzenie to nie oferuje wsparcia dla technologii HDi.

"Podwójny" odtwarzacz Samsunga ma trafić na rynek w październiku - z niepotwierdzonych informacji wynika, że jego cna ustalona zostanie na ok. 550 euro.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)