Samsung planuje hybrydę HD

Samsung planuje hybrydę HD

Samsung planuje hybrydę HD
21.04.2008 13:30

Samsung wprowadzi wkrótce na rynek nowy komputerowy napęd HD, który będzie potrafił odczytywać zarówno krążki Blu-ray, jak i HD DVD - donosi serwis CDRinfo.com. "Combo" powinno pojawić się na rynku we wrześniu.

Warto wspomnieć, że Samsung już od dawna planował wprowadzenie na rynek urządzeń obsługujących oba konkurencyjne formaty HD. Początkowo miał to być dwuformatowy stacjonarny odtwarzacz filmów - zaoferowanie klientom takiego produktu było pomysłem Samsunga na polubowne zakończenie tzw. wojny formatów. Ostatecznie koncern zrezygnował z tego projektu - po tym, jak na początku roku Toshiba ogłosiła rezygnację z rozwijania standardu HD DVD.

Najwyraźniej jednak idea pozostała bliska szefom Samsunga - serwis CDRinfo.com dowiedział się właśnie, że koreańska firma wprowadzi we wrześniu na rynek dwuformatowy napęd komputerowy. Jego dokładnej specyfikacji na razie nie podano, najprawdopodobniej jednak urządzenie będzie potrafiło odtwarzać i zapisywać płyty Blu-ray oraz odczytywać krążki HD DVD.

Będzie to już drugi "pecetowy" napęd Samsunga obsługujący Blu-ray - pierwszym była stosunkowo droga ( wyceniono ją na ok. 500 USD ) i, co za tym idzie, niezbyt popularna, nagrywarka SH-B022.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)