Samsung: nie będzie hybrydy HD

Samsung: nie będzie hybrydy HD

Samsung: nie będzie hybrydy HD
Źródło zdjęć: © SAmsung
07.03.2008 14:30, aktualizacja: 07.03.2008 14:42

Koncern Samsung obwieścił właśnie oczekiwaną od kilkunastu dni decyzję: firma poinformowała, że rezygnuje z wprowadzenia do oferty nowego modelu dwuformatowego odtwarzacza HD, umożliwiającego odtwarzanie zarówno płyt Blu-ray, jak i HD DVD. Przyczyna takiej decyzji jest oczywista - to zniknięcie z rynku jednego z tych dwóch formatów.

Pierwszy "hybrydowy" odtwarzacz HD pojawił się w ofercie Samsunga pod koniec ubiegłego roku - to wciąż dostępny w sklepach model BD-UP5000. Firma zamierzała wkrótce przedstawić jego odświeżoną wersję - BD-UP5500 - jednak po tym, jak Toshiba zdecydowała się na "uśmiercenie" HD DVD, sensowność wprowadzenia na rynek takiego urządzenia stanęła pod znakiem zapytania.

Przedstawiciele Samsunga mówią, że odtwarzacz obsługujący HD DVD i Blu-ray wciąż pozostaje bardzo rozsądnym wyborem dla osób, które mają w swojej kolekcji filmy w obu standardach - jednak wraz z popularyzowaniem się Blu-ray popyt na takie urządzenia będzie malał i dlatego zrezygnowano z premiery BD-UP5500. Firma zastrzega jednak, że wcześniejszy model pozostanie na razie w jej ofercie, więc klienci poszukujący "hybrydy" nie powinni być rozczarowani.

Warto wspomnieć, że Samsung nie jest jedyną firmą, które produkuje takie urządzenie - odtwarzacz obsługujący oba standardy HD ma także w ofercie koncern LG ( to kosztujący ok. 1000 USD model BH200 ).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)