Samsung WB550, czyli szeroki obiektyw, zoom 10x, mechaniczna stabilizacja i filmy HD

Samsung WB550, czyli szeroki obiektyw, zoom 10x, mechaniczna stabilizacja i filmy HD

Samsung WB550, czyli szeroki obiektyw, zoom 10x, mechaniczna stabilizacja i filmy HD
23.02.2009 18:00, aktualizacja: 24.02.2009 08:55

W kwietniu pojawi się na rynku europejskim nowy cyfrowy aparat kompaktowy Samsunga o oznaczeniu WB550. Urządzenie przeznaczone jest dla zaawansowanych użytkowników; oferuje do ich dyspozycji m.in. szerokokątny obiektyw Schneider-Kreuznach z 10-krotnym zoomem, optyczny system stabilizacji obrazu oraz możliwość nagrywania filmów HD i wyświetlenia ich na ekranie telewizora przy wykorzystaniu interfejsu HDMI.

*W kwietniu pojawi się na rynku europejskim nowy cyfrowy aparat kompaktowy Samsunga o oznaczeniu WB550. Urządzenie przeznaczone jest dla zaawansowanych użytkowników; oferuje do ich dyspozycji m.in. szerokokątny obiektyw Schneider-Kreuznach z 10-krotnym zoomem, optyczny system stabilizacji obrazu oraz możliwość nagrywania filmów HD i wyświetlenia ich na ekranie telewizora przy wykorzystaniu interfejsu HDMI. *
Samsung WB55. powinien zainteresować bardziej zaawansowanych amatorów fotografii cyfrowej ( jego oficjalna prezentacja odbyła się na styczniowych targach CES ). Urządzenie wyposażone zostało w element światłoczuły ( matryca CCD, 1/2,33 cala ) pozwalający na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 12,1 miliona pikseli oraz szerokokątny obiektyw Schneider-Kreuznach oferujący 10-krotne przybliżenie optyczne obrazu w zakresie ogniskowych od 24 do 240 mm ( odpowiednik dla formatu 35 mm ). O jakość wykonywanych zdjęć dba podwójny system stabilizacji obrazu ( optyczny ( przesunięcie zespołu soczewek ) oraz cyfrowy ), natomiast wśród oferowanych funkcji znajdziemy Face Detection, Smile Shot, Blink Detection, Self Portrait, Beauty Shot i Red-eye Fix.

Obraz
© Samsung WB550 (fot. IDG)

Sprzęt przypadnie do gustu również osobom, którym poza robieniem zdjęć zdarza się także nagrywać filmy. Urządzenie pozwala bowiem na rejestrowanie sekwencji wideo w rozdzielczości 720. z prędkością 30 klatek na sekundę ( wsparcie dla formatu H.264, możliwość korzystania z zoomu ) oraz podejrzenie ich na ekranie 3-calowego wyświetlacza LCD o rozdzielczości 460 tysięcy pikseli lub przesłanie za pomocą interfejsu HDMI do telewizora HD. Warto też wspomnieć o czułości ISO zmienianej w zakresie od 80 do 3200 oraz możliwości skorzystania z wewnętrznej pamięci o pojemności 40 MB i kart SD/SDHC/MMC/MMCplus. Całość zamknięto w obudowie o wymiarach 97 x 61 x 21 mm ( jest ona dostępna w dwóch kolorach - czarnym i ciemnoszarym ), natomiast zasilanie zapewnia akumulator SLB-11A Li-ion.
Samsung WB550 trafi na rynek europejski w kwietniu. Jego cenę ustalono na poziomie 299 funtów ( ok. 1583 zł ).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)