Samochody będą mówić?

Samochody będą mówić?

Samochody będą mówić?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
28.05.2012 15:44

Pamiętacie jeszcze Davida Hasselhoffa w roli nieustraszonego agenta Michaela Knighta oraz jego wiernego kompana w postaci komputera pokładowego KITT?

Firma zajmująca się rozpoznawaniem głosu, prezentując Dragon Drive, obiecuje, że ich produkt będzie oferował dużo więcej niż przyjmowanie zwykłych poleceń głosowych. Obiecują wejście w domenę języka naturalnego.

Komputery nagle nie zaczną rozumieć komunikatów, które są wypowiadane w ich kierunku. Ale Dragon Drive ma być platformą, która, rozwijana, ma doprowadzić właśnie do tego. Początki mają być proste. Pierwsza wersja aplikacji ma pozwalać kierowcom na wygodne dyktowanie smsów i wysyłanie ich do osób z listy kontaktów. Niby nic, Siri obsługuje już taką funkcjonalność. Ale z czasem firma planuje dodawać nowe funkcjonalności. A wraz ze wzrostem liczby komunikatów przekazywanych za pomocą platformy, serwery umieszczone w chmurze mają uczyć się rozumieć ludzką mowę.

Dodawane usługi mają skupiać się na nawigacji a umiejętność automatycznego rozumienia języka naturalnego ma pomóc w komunikacji z urządzeniami.

Jak na razie Google i Apple, które mają dużo lepsze zaplecze technologiczne, tego nie dokonały. Zobaczymy czy Nuance Communications uda się zrealizować coś takiego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)