Samochody będą mówić?

Samochody będą mówić?28.05.2012 15:44
Samochody będą mówić?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

Pamiętacie jeszcze Davida Hasselhoffa w roli nieustraszonego agenta Michaela Knighta oraz jego wiernego kompana w postaci komputera pokładowego KITT?

Firma zajmująca się rozpoznawaniem głosu, prezentując Dragon Drive, obiecuje, że ich produkt będzie oferował dużo więcej niż przyjmowanie zwykłych poleceń głosowych. Obiecują wejście w domenę języka naturalnego.

Komputery nagle nie zaczną rozumieć komunikatów, które są wypowiadane w ich kierunku. Ale Dragon Drive ma być platformą, która, rozwijana, ma doprowadzić właśnie do tego. Początki mają być proste. Pierwsza wersja aplikacji ma pozwalać kierowcom na wygodne dyktowanie smsów i wysyłanie ich do osób z listy kontaktów. Niby nic, Siri obsługuje już taką funkcjonalność. Ale z czasem firma planuje dodawać nowe funkcjonalności. A wraz ze wzrostem liczby komunikatów przekazywanych za pomocą platformy, serwery umieszczone w chmurze mają uczyć się rozumieć ludzką mowę.

Dodawane usługi mają skupiać się na nawigacji a umiejętność automatycznego rozumienia języka naturalnego ma pomóc w komunikacji z urządzeniami.

Jak na razie Google i Apple, które mają dużo lepsze zaplecze technologiczne, tego nie dokonały. Zobaczymy czy Nuance Communications uda się zrealizować coś takiego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)