Prowadził miejski autobus, bawiąc się tabletem!

Prowadził miejski autobus, bawiąc się tabletem!

Prowadził miejski autobus, bawiąc się tabletem!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
19.09.2011 10:41, aktualizacja: 19.09.2011 15:23

Kierowca miejskiego autobusu w Mediolanie podczas jazdy grał i pisał na tablecie. O kolejnym przypadku niebezpiecznej brawury poinformował dziennik "La Repubblica", który na swej stronie internetowej zamieścił nagranie wykonane przez pasażera

Na nagraniu widać, jak kierowca autobusu pełnego ludzi w porze szczytu porannego jedną ręką trzyma kierownicę, a drugą bawi się iPadem. Chwilami ma nim zajęte obie ręce.

Włoska gazeta wyjaśniła, że gwałtowne ruchy i szarpnięcia autobusu zaniepokoiły pasażerów. Jeden z nich zobaczył, że kierowca bawi się podczas jazdy urządzeniem i nagrał to telefonem komórkowym.

Miejski zarząd transportu zapewnił, że wobec kierowcy będą zastosowane środki dyscyplinarne.

"Na szczęście są to odosobnione przypadki" - oświadczyła dyrekcja firmy.

Niedawno dziennik "La Repubblica" opublikował amatorskie nagranie z Rzymu, przedstawiające kierowcę autobusu, który prowadził pojazd łokciami. W obu rękach trzymał telefony komórkowe: przez jeden rozmawiał, a drugi ustawiał. Został za to ukarany i pozbawiony części zarobków.

Po tym zdarzeniu użytkownicy komunikacji miejskiej w Wiecznym Mieście w listach nadesłanych do gazet zawiadomili o wielu przypadkach niefrasobliwości kierowców autobusów, którzy nagminnie łamią przepisy, rozmawiając przez trzymany w ręce telefon.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)