Powstał Inteligentny System Ratunkowy

13.12.2007 09:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z inicjatywy Subaru Import Polska stworzony został Inteligentny System Ratunkowy (ISR). Jego głównym zadaniem jest automatyczne zgłoszenie sytuacji awaryjnej na drodze (przede wszystkim chodzi o wypadki).

Zainstalowane w samochodzie czujniki - jeśli przydarzył się wypadek - przesyłają poprzez sieć Orange sygnał do Centrum Monitoringu Securitas. Dyżurujący w nim operatorzy otrzymują wówczas informację o miejscu i czasie wypadku. - Pojazd, który mu uległ namierzany jest dzięki systemowi nawigacji GPS, przez co dane są bardzo precyzyjne, do dziesięciu metrów –. przekonuje Witold Rogalski, prezes Subaru Import Polska. Operatorzy po otrzymaniu takiego sygnału powiadomią odpowiednie służby rozpoczynając tym samym akcję ratunkową.

Użytkownik ISR ma możliwość subskrybowania dodatkowych usług. Jest wśród nich np. zabezpieczenie antykradzieżowe, które obejmuje reakcję agencji ochrony na próbę odholowania pojazdu, lub rozpoczęcie czynności poszukiwawczych.

Partnerami Subaru w projekcie są: Orange, Keratronik, Siemens, Securitas i Allianz. Zdaniem Witolda Rogalskiego nic nie stoi na przeszkodzie, aby przystąpiły do niego kolejne firmy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)