Polskie pociągi Pesy będą wozić Niemców

Polskie pociągi Pesy będą wozić Niemców

Polskie pociągi Pesy będą wozić Niemców
Źródło zdjęć: © Artur Andrzej / Wikimedia / CC
25.09.2014 08:26, aktualizacja: 25.09.2014 12:14

Bydgoska Pesa w środę podpisała kontrakt z Deutsche Bahn (DB) na dostawę
26 trójczłonowych zespołów trakcyjnych Link dla kolei w Bawarii o wartości około 100 mln zł -
poinformował szef PR fabryki Maciej Grześkowiak.

Zakontraktowane zespoły trakcyjne wejdą do eksploatacji pod koniec 201. r. na liniach w bawarskim Allgeau, które są obsługiwane przez pociągi spalinowe.

Umowa na dostawę 2. pojazdów wynika z kontraktu ramowego, który Pesa zawarła z DB na berlińskich targach przed dwoma laty. Dokument przewiduje dostawę dla niemieckiego przewoźnika do 2018 r. maksymalnie 470 spalinowych zespołów trakcyjnych, których wartość może sięgnąć 1,2 mld euro.

Bydgoska fabryka i DB wcześniej zawarły już dwie umowy jednostkowe na dostawę taboru: w listopadzie 201. r. - 36 zespołów trakcyjnych dla obsługi ruchu w sieci Sauerland w Północnej Nadrenii-Westfalii, w marcu 2014 r. - 9 zespołów trakcyjnych do obsługi ruchu regionalnego w Hesji.

Na targach InnoTrans w środę Pesa zaprezentowała pierwszy wyprodukowany dla DB jednoczłonowy, spalinowy zespół trakcyjny Link, a także tramwaj Jazz Duo przygotowany dla Warszawy i lokomotywę spalinową Gama dla Intercity.

Pesa Link to spalinowy zespół trakcyjny mogący rozwijać prędkość do 12. lub 140 km/h. Dwuczłonowe składy Link napędzane są przez dwa silniki produkowane przez MTU, każdy o mocy 390 kW.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)