Polski dostawca internetu daje WiFi za darmo

Polski dostawca internetu daje WiFi za darmo

Polski dostawca internetu daje WiFi za darmo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.06.2014 00:48

Netia, w ramach szeroko zakrojonej współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi, dostarcza WiFi na Gubałówce i Kasprowym Wierchu. Turyści korzystający z kolejek linowych, mogą cieszyć się z bezpłatnego Internetu, który jest dostępny zarówno na dolnych, jak i górnych stacjach.

Uruchomienie usługi nastąpiło 20 czerwca. Zarówno na Gubałówce, jak i Kasprowym Wierchu, urządzenia sieci bezprzewodowej Netii zostały zamontowane wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Zasięg sieci WiFi obejmuje całą powierzchnię, na której klienci oczekują na przejazd kolejką linową.

Współpraca z Polskimi Kolejami Linowymi z zakresie WIFI to nie pierwszy tego typu projekt, w który włącza się Netia. Swoje WIFI dostarcza m.in. klientom wielu centrów handlowych, w tym warszawskiej Arkadii, gdzie usługa jest zintegrowana z systemem kart lojalnościowych, z których korzystają tysiące stałych klientów galerii. Rozwiązanie to umożliwia elastyczne różnicowanie parametrów usługi dla każdego użytkownika oraz Gości VIP.

Budowa WIFI to element szerszej współpracy Netii i PKL, w ramach której - na bazie zbudowanej na potrzeby projektu sieci światłowodowej, łączącej siedzibę PKL na Krupówkach z dolnymi stacjami kolei w Kuźnicach i pod Gubałówką - Netia świadczy usługi dostępu do Internetu (BDI), transmisji danych (MPLS) oraz usługi głosowe IP, z wykorzystaniem rozwiązań opartych o przetwarzanie w chmurze obliczeniowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)