Microsoft rozdaje Office 365 niemal za darmo

Microsoft rozdaje Office 365 niemal za darmo

Microsoft rozdaje Office 365 niemal za darmo
Źródło zdjęć: © chip.pl
11.09.2013 10:40, aktualizacja: 11.09.2013 11:57

Microsoft poinformowała o ogólnoświatowej dostępności Office 365 dla organizacji non-profit. Jest to usługa przeznaczona dla organizacji non-profit i pozarządowych (NGO), które spełniają kryteria programu wsparcia technologicznego. Usługa ta jest dostępna w 41 krajach, a do lipca 2014 r. liczba objętych nią krajów ma wzrosnąć do 90. W programie bierze także udział Polska.

Z badania przeprowadzonego niedawno przez partnera Microsoft, firmę TechSoup Global, wynika, że dla organizacji non-profit największymi zaletami pracy w chmurze są łatwiejsza administracja IT (79%), oszczędności kosztów (62%), usprawnienie współpracy (61%) oraz bezpieczeństwo danych (54%). Praca organizacji non-profit na całym świecie staje się coraz trudniejsza. W związku z tym ofiarowanie im dostępu do zalet technologii chmury obliczeniowej jest szczególnie istotne, ponieważ przyczynia się do pozytywnych zmian społecznych.

Polskie organizacje non-profit również mogą korzystać z programu grantów. Dzięki inicjatywie Technologie.org.pl Fundacji TechSoup mają szansę na korzystanie z najnowszych narzędzi ponosząc jedynie opłatę administracyjną. W ramach programu otrzymały one na przykład Windows 8 oraz Office 201. tuż po ich premierze.

Specjalna edycja aplikacji „Office 36. for Nonprofits” zapewnia organizacjom non-profit i NGO dostęp do zawsze aktualnej usługi w chmurze. Firma Microsoft dostosowała ją do potrzeb tych organizacji, oferując między innymi:
• Dostęp do informacji z niemal dowolnego miejsca: Office 36. for Nonprofits zwiększa możliwość pracy z dowolnego miejsca i dostępu do plików dzięki aplikacjom Office zoptymalizowanym pod kątem komputerów, smartfonów oraz tabletów.
• Łatwą współpracę: członkowie organizacji non-profit mogą łatwo ze sobą współpracować, korzystając ze znanych aplikacji Office. Mogą oni na przykład używać poczty e-mail, udostępnionych kalendarzy, współdzielić pliki i uczestniczyć w wideokonferencjach.

• Łatwe wdrożenie: Office 36. for Nonprofits oferuje łatwe w obsłudze funkcje administracyjne oraz możliwość instalacji pakietu Office bez odinstalowywania poprzednich wersji.
• Niezawodność i aktualność: Office 36. for Nonprofits oszczędza czas, który organizacje poświęcały dotychczas na utrzymanie oprogramowania, a jednocześnie daje dostęp do zawsze aktualnych i prostych w obsłudze technologii. Usługa Office 365 for Nonprofits zapewnia ponadto przodujące w branży funkcje zabezpieczeń i gwarantuje działanie bez zakłóceń na poziomie 99,9%.

Udostępnienie „Office 36. for Nonprofits” to przykład wsparcia inicjatyw społecznych Microsoft. W samym roku finansowym 2013 firma Microsoft przekazała (w przeliczeniu na ceny rynkowe) 795 milionów USD w gotówce, oprogramowaniu i usługach 70 286 organizacjom non-profit z ponad 115 krajów. W Polsce w tym samym czasie poprzez program Technologie.org.pl udostępniono najnowsze oprogramowanie Microsoft 470 organizacjom o łącznej wartości 6 156 258,41 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)