Play odda pieniądze za zbyt duże kary umowne

Play odda pieniądze za zbyt duże kary umowne
Źródło zdjęć: © Play

16.06.2011 14:42, aktual.: 16.06.2011 16:44

Play, na podstawie decyzji prezesa UOKiK z 28. stycznia 2011 roku, wyliczy na nowo wartości ulg udzielonych konsumentom przy zawieraniu umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Wystawi też noty obciążeniowe albo korekty not z zastosowaniem metodologii kalkulacji ulgi uzgodnionej z prezesem UOKiK - zwracając klientom nadpłaty.

Play, na podstawie decyzji prezesa UOKiK z 28 stycznia 2011 roku, wyliczy na nowo wartości ulg udzielonych konsumentom przy zawieraniu umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Wystawi też noty obciążeniowe albo korekty not z zastosowaniem metodologii kalkulacji ulgi uzgodnionej z prezesem UOKiK - zwracając klientom nadpłaty.

Same koszty poinformowania klientów o możliwości odzyskania pieniędzy w tym bezpośrednie mailingi polecone do klientów i ogłoszenia prasowe (nie wliczając w to kwot nadpłat, które P4 zwróciła/zwróci) spółka szacuje na ponad 1 milion złotych.

- Owszem są podstawy prawne, ale postanowiliśmy, że nie będziemy się odwoływać od tej decyzji i kary. Wolimy się skoncentrować na sprawnym zwrocie pieniędzy klientom. Eksperci i fani przepychanek sądowych są gdzie indziej, nie na Taśmowej - skomentował na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Za zawyżanie wysokości opłat z tytułu rozwiązania przez abonenta umowy, UKE nałożył na P4 karę 50. tys. złotych. Zgodnie z prawem opłata ta nie może przekroczyć wartości ulgi przyznanej abonentowi i pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)