KE jeszcze bardziej obniży ceny połączeń w roamingu?

KE jeszcze bardziej obniży ceny połączeń w roamingu?

KE jeszcze bardziej obniży ceny połączeń w roamingu?
29.09.2010 22:10, aktualizacja: 30.09.2010 09:35

Nowa szefowa organu regulującego rynek telekomunikacyjny w UE chce kolejnego obniżenia stawek roamingowych. W tym celu zwróci się ona do Komisji Europejskiej.

Nowa unijna komisarz ds. telekomunikacji, Neelie Kroes, uważa, że obecne stawki są zbyt wysokie i powinno się je zmniejszyć. Sam pomysł pobierania wyższych opłat za korzystanie z telefonu poza krajem macierzystym uznała za _ przestarzałą koncepcję _.

Podczas konferencji ETNO (organizacji skupiającej europejskich operatorów telekomunikacyjnych) Kroes powiedziała, że obecnie brak jest jednolitego i konkurencyjnego rynku telekomunikacyjnego w Europie, na którym ceny w znacznym stopniu zależałyby od kosztów dostarczenia usługi.

Dodała ona, że jako szef organu regulującego rynek telekomunikacyjny przyjrzy mu się dokładnie i jeśli znajdzie przeszkody które uniemożliwiają powstanie jednolitego rynku - zrobi wszystko, aby je zlikwidować i utworzyć taki właśnie rynek.

Warto przypomnieć, że dzięki działaniom poprzedniej komisarz unijnej, Vivene Reding, ceny roamingu znacznie spadły. Szerzej o jej działaniach i ich wpływie na ceny roamingu pisaliśmy m.in. w tej, tej oraz tej wiadomości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)