Pierwsze odszkodowanie za automatyczną aktualizację do Windows 10!

Pierwsze odszkodowanie za automatyczną aktualizację do Windows 10!
Źródło zdjęć: © Microsoft

28.06.2016 00:20, aktual.: 28.06.2016 08:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Stanach Zjednoczonych zapadł właśnie pierwszy wyrok, zgodnie z którym Microsoft będzie musiał wypłacić odszkodowanie za... nieautoryzowaną aktualizację do systemu Windowsa 10. Nadchodzą ciekawe czasy.

Teri Goldstein to właścicielka kalifornijskiej agencji podróży Sausalito. Jej głównym narzędziem pracy jest komputer, który któregoś dnia pobrał sobie automatycznie aktualizację do Windows 10, zaczął ją instalować i... coś poszło nie tak, sprawiając w rezultacie, że komputer Pani Goldstein znacząco zwolnił i zaczął się zawieszać. Właścicielka agencji podróży, w związku z tym, nie mogła przez kilka dni wykonywać swojej pracy tak, jak należy.

Kobieta pozwała z tego powodu firmę Microsoft. Goldstein twierdzi, że na jej komputerze nie pojawiło się żadne okno dialogowe, pytające ją o zgodę na zainstalowanie aktualizacji. Twierdzi nawet, że w chwili aktualizacji nie wiedziała, czym jest Windows 10. Właścicielka biura podróży wygrała w sądzie. Sędzia uznał, że kobiecie należy się 10 tysięcy dolarów odszkodowania.

Microsoft z kolei twierdzi, że nie ma sobie nic do zarzucenia, jeśli chodzi o mechanizm aktualizacji systemu do Windows 10. Nie wiemy jednak, czy gigant z Redmond zamierza odwoływać się w sprawie wyroku do sądu wyższej instancji. Jedno jest bardzo prawdopodobne: po pierwszym wyroku, który zapadł na korzyść użytkownika z pewnością kolejni pójdą z tą samą sprawą do sądu.

słk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)