Panasonic Lumix DMC‑G10 już w Polsce

Panasonic Lumix DMC-G10 już w Polsce
Źródło zdjęć: © Panasonic

20.07.2010 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce kolejny aparat systemu Micro 4/3 z wymiennymi obiektywami – Lumix DMC-G10. Aparat dysponuje wyświetlaczem LCD o przekątnej 3,0 cala i rozdzielczości 460 tys. pikseli, ze swobodną regulacją kąta, a także wizjerem 1,04x (0,52x) o rozdzielczości 202 tys. pikseli.

Pracuje w trybie Live-View, który pozwala z góry sprawdzić, jaki wpływ na ujęcie mają poszczególne ustawienia. Matryca Live MOS o rozdzielczości 12,1 megapiksela oraz nowy procesor Venus Engine HD II ze zintegrowaną technologią Intelligent Resolution zapewniają wysoką jakość obrazu.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Tryb iA (Intelligent Auto) ułatwia fotografowanie dzięki automatycznej optymalizacji pod kątem panujących warunków, zarówno w trakcje rejestrowania zdjęć, jak i filmów. Tryb ten można uruchomić bezpośrednio za pomocą przycisku iA.

Tryb My Color, przejęty od poprzedników, oferuje 7 predefiniowanych ustawień kolorystycznych i 1 program niestandardowy, dopasowany do fotografowanego obiektu.

DMC-G1. rejestruje filmy HD w formacie Motion JPEG. Aparat ma wyjście HDMI, które pozwala odtwarzać filmy i zdjęcia na dużym ekranie telewizora HDTV za pośrednictwem opcjonalnego przewodu mini-HDMI.

Panasonic Lumix DMC-G10 będzie dostępny w Polsce sugerowanej cenie detalicznej 2499 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)