Oszust - recydywista naciągnął przez internet 183 osoby

Oszust - recydywista naciągnął przez internet 183 osoby

Oszust - recydywista naciągnął przez internet 183 osoby
Źródło zdjęć: © SXC.hu
15.01.2014 13:51, aktualizacja: 15.01.2014 14:12

Legnicka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu
Arkadiuszowi W.; zarzuca mu oszukanie przez internet 183 osób na ponad 80 tys. zł. Przestępstw dopuścił się w okresie, gdy powinien odbywać karę więzienia za wcześniejsze oszustwa.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka legnickiej prokuratury okręgowej Liliana Łukasiewicz, oskarżony będzie odpowiadał za oszustwa "jako wielokrotny recydywista", zatem maksymalnie sąd może orzec karę 1. lat więzienia.

"Arkadiusz W. uczynił sobie z naciągania klientów na popularnych portalach ogłoszeniowych źródło dochodu. Oszukiwał kolejne osoby, choć wcześniej został już kilka razy skazany za podobne przestępstwa i był poszukiwany listem gończym, bo nie zgłosił się do odbycia kary" - dodała Łukasiewicz. Oszust oferował sprzedaż atrakcyjnych modeli telefonów komórkowych po niskich cenach. W śledztwie przyznał, że nigdy nie miał tych aparatów oraz nie zamierzał się wywiązywać z umowy sprzedaży.

Posługiwał się dokumentami na różne nazwiska, wysyłał ich skany i żądał przesłania potwierdzenia wpłaconych zaliczek na poczet kupna. Zwykle była to połowa ustalonej kwoty.

Z osobami oszukanymi kontaktował się tylko przez internet. W ciągu 8 miesięcy przebywania w Legnicy (Dolnośląskie) naciągnął w ten sposób 18. osoby z całej Polski na kwotę ponad 80 tys. zł. Gdy został zatrzymany przez policję na jego czterech rachunkach bankowych było tylko 4700 zł.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)