Oskarżeni o oszustwa samochodowe przez Internet

Oskarżeni o oszustwa samochodowe przez Internet

Oskarżeni o oszustwa samochodowe przez Internet
09.06.2009 11:55

Ponad sto osób na kwotę blisko 170 tys. zł
oszukali dwaj mężczyźni z Małopolski, oferujący na internetowych
portalach sprzedaż samochodów w atrakcyjnej cenie.

"Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Gorlicach" - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prokuratury Beata Stępień-Warzecha.

Jak ustaliła prokuratura, dwaj oskarżeni w pierwszej połowie 200. roku oferowali na trzech portalach internetowych, zajmujących się sprzedażą samochodów, pojazdy w atrakcyjnej cenie.

Sprzedawane samochody w rzeczywistości nie istniały, jednak oferta zawierała ich zdjęcie, opis atrakcyjnego wyposażenia oraz zapewnienia o legalnym pochodzeniu pojazdu, niskim przebiegu i bezwypadkowości.

Obraz

Oferty zamieszczał Janusz R, korzystając z różnych kont poczty elektronicznej. Oferty wysyłał przeważnie z komputerów znajdujących się w ogólnodostępnych kawiarenkach internetowych. W ogłoszeniach podawał numery telefonów komórkowych w systemie prepaid.

Telefony od potencjalnych klientów odbierał Janusz R. lub Paweł N. W trakcie rozmowy stwierdzali, że samochód znajduje się poza granicami kraju i do jego sprowadzenia potrzebna jest zaliczka. Pobierali kwoty od tysiąca do dwóch tysięcy złotych.

Pieniądze kazali wpłacać na konta bankowe, założone przez współpracującego z nimi Andrzeja W. Zaliczki wypłacali w bankomatach.

Andrzej W. udostępnił organizatorom oszustw swoje konto i na ich polecenie założył jeszcze dwa inne. Również usłyszał w tej sprawie zarzuty, jednak nie oszustwa, a jedynie pomocnictwa w nim.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)