Internet przez gniazdko elektryczne? Nowe rozwiązania Linksysa

Internet przez gniazdko elektryczne? Nowe rozwiązania Linksysa

08.12.2008 12:32, aktual.: 08.12.2008 12:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cisco przedstawia nową wersję adapterów z serii Linksys
by Cisco Powerline. Rozszerzają one zasięg działania domowej sieci przewodowej
lub bezprzewodowej poprzez wykorzystanie istniejącej infrastruktury elektrycznej. Oznacza to, że przy użyciu dowolnego gniazdka elektrycznego można podłączyć do sieci takie urządzenia, jak: telewizory, komputery czy konsole do gr

Cisco przedstawia nową wersję adapterów z serii Linksys by Cisco Powerline. Rozszerzają one zasięg działania domowej sieci przewodowej lub bezprzewodowej poprzez wykorzystanie istniejącej infrastruktury elektrycznej. Oznacza to, że przy użyciu dowolnego gniazdka elektrycznego można podłączyć do sieci takie urządzenia, jak: telewizory, komputery czy konsole do gry.

Powerline to technologia uzupełniającą w stosunku do Wi-Fi. Jest idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń, których ściany zbudowane są na bazie metalowych konstrukcji albo innych tworzyw blokujących sygnał radiowy. Ponieważ Powerline wykorzystuje istniejącą już sieć elektryczną, nie wymaga instalacji nowego okablowania.

Obraz
© Zestaw PLK300 (fot. Linksys)

Adaptery w standardzie HomePlug umożliwiają połączenie w ramach domowej sieci rożnego typu urządzeń, jak np. drukarki czy media center. Dzięki temu dają swobodny dostęp do filmów, muzyki czy zdjęć. Zaprojektowano je w taki sposób, aby po podłączeniu do kontaktu nie blokowały dodatkowych wejść dla wtyczek. Obok wersji standardowej z jednym wejściem sieciowym Cisco oferuje adapter z 4-portowym zintegrowanych switchem, zarówno w wersji Turbo, jak i AV.

„Powerline to idealny sposób na rozszerzenie zasięgu sieci bezprzewodowej”. - mówi Kamil Śliwski, menedżer ds. sprzedaży Linksys oddział Cisco. „Dzięki tej technologii użytkownicy mogą dowolnie rozbudowywać domową sieć, nie zważając na problemy z transmisją sygnału przez ściany powodujące zakłócenia (np. z żelbetu).”

Produkty Powerline marki Linksys by Cisco będą dostępne w dwóch różnych wersjach: Turbo oraz AV. Adaptery z standardzie HomePlug Turbo umożliwiają korzystanie z internetu, skrzynki mailowej lub też zdalną obsługę drukarki z prędkością do 8. Mbps. Szybszymi adapterami są te w standardzie HomePlug AV. Bez problemu radzą sobie z przesyłaniem nawet bardzo ciężkich plików, jak np. materiały HD czy gry sieciowe z prędkością do 200 Mbps.

Produkty Powerline zabezpieczone są 56-bitowym kluczem. Podłączenie adaptera do sieci jest niezmiernie proste –. wystarczy wyjąć go z pudełka, podpiąć kabel i włączyć do wybranego gniazdka.

Produkty Linksys by Cisco Powerline AV oraz Powerline Turbo będą dostępne od początku grudnia u autoryzowanych dystrybutorów, detalistów i sprzedawców internetowych urządzeń Linksys by Cisco. Można je nabyć bądź jako pojedyncze urządzenia rozszerzające zasięg sieci lub też w zestawach składających się z: 2 urządzeń: adaptera z 1 portem oraz adapera z 4 zintegrowanymi portami.

Sugerowane ceny detaliczne z VAT:
PLTE200 PowerLine Turbo Ethernet Bridge 199 zł
PLTS200 PowerLine Turbo 4-Port Ethernet Bridge 249 zł
PLTK200 Kit with PowerLine Turbo 4-Port Ethernet Bridge + Ethernet Bridge 419 zł
PLE300 PowerLine AV Ethernet Bridge 299 zł
PLS300 PowerLine AV 4-Port Ethernet Bridge 349 zł
PLK300 Kit with PowerLine AV 4-Port Ethernet Bridge + Ethernet Bridge 599 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)