Opiekun GPS do nabycia w... aptece

Opiekun GPS do nabycia w... aptece

Opiekun GPS do nabycia w... aptece
Źródło zdjęć: © SXC.hu
23.06.2014 11:57

Zielonogórska firma Hertz Systems wypuściła na rynek urządzenie o nazwie Opiekun GPS, które ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom starszym, a zarazem poczucia bezpieczeństwa dla osób, sprawujących nad nimi opiekę.

Opiekun GPS łączy w sobie funkcje nadajnika GPS oraz telefonu komórkowego. Dzięki temu pozwala nie tylko na precyzyjną lokalizację osoby chronionej, ale również na błyskawiczny z nią kontakt oraz możliwość wezwania pomocy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Na naszych łamach niejednokrotnie już pytaliśmy, co mamy w Polsce do zaproponowania np. chorym na Alzheimera. Dotąd wybór był dość ubogi. Wszystko wskazuje na to, że lukę tę może wypełnić Hertz Systems. Opiekuna GPS można bowiem nabyć w.... aptekach. To zupełnie nowy kanał dystrybucji urządzeń z segmentu GPS, za który w Hertz Systems odpowiada Wojciech Czyżak. Dzięki temu, osoby zagrożone zawałem bądź udarem mózgu, z zaburzeniami orientacji przestrzennej, cierpiące na ataki padaczki czy z zaburzeniami pamięci, będą mogły zapoznać się z możliwościami urządzenia w miejscu, które często odwiedzają w celach zdrowotnych.

Hertz Systems pokazuje, że lokalizatory GPS dotąd doskonale sprawdzające się chociażby w branży transportowej, zastosowane w innych celach, mogą nawet uratować komuś życie.

Polecamy na stronach Lokalizacja.info: Zaznacz bociana

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)