Nowy rekord: więcej komórek niż Polaków

Nowy rekord: więcej komórek niż Polaków

Nowy rekord: więcej komórek niż Polaków
11.07.2008 09:49

Na statystycznego Polaka przypada już 1,09
telefonu komórkowego. Średnia dla całej Unii Europejskiej to 1,12
komórki na osobę - podaje "Dziennik".

"Polacy z każdym miesiącem kupują coraz więcej komórek i coraz dłużej rozmawiają. Liczba mobilnych telefonów przekroczyła już liczbę ludności Polski, dzięki czemu prawie dogoniliśmy pod tym względem starą Unię" - informuje "Dziennik". "Jesteśmy tak zapracowani, że rozmowy przez telefon zastąpiły nam spotkania towarzyskie" - tłumaczą fenomen eksperci.

Obraz
© (fot. Sony Ericsson)

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce działa już 4. mln telefonów komórkowych. Oznacza to, że na statystycznego Polaka przypada 1,09 telefonu. To prawie tyle, ile wynosi średnia na całą Unię Europejską, w której na jedną osobę przypada średnio 1,12 telefonu.

Jak ujawnia "Dziennik", sieci wciąż wymyślają nowe sposoby na przyciągnięcie klientów. Plus zaproponował zmianę umów abonamentowych z mierzonych w miesiącach czy latach na minutowe. "Polacy rozgadali się już tak bardzo, że nawet robiąc zakupy w sklepie, dzwonią z pytaniami do domu, jaki gatunek sera kupić na kolację" - mówi socjolog z Uniwersytetu Śląskiego Krzysztof Łęcki. (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)