Nowy rekord: więcej komórek niż Polaków

Nowy rekord: więcej komórek niż Polaków

11.07.2008 09:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na statystycznego Polaka przypada już 1,09
telefonu komórkowego. Średnia dla całej Unii Europejskiej to 1,12
komórki na osobę - podaje "Dziennik".

"Polacy z każdym miesiącem kupują coraz więcej komórek i coraz dłużej rozmawiają. Liczba mobilnych telefonów przekroczyła już liczbę ludności Polski, dzięki czemu prawie dogoniliśmy pod tym względem starą Unię" - informuje "Dziennik". "Jesteśmy tak zapracowani, że rozmowy przez telefon zastąpiły nam spotkania towarzyskie" - tłumaczą fenomen eksperci.

Obraz
© (fot. Sony Ericsson)

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce działa już 4. mln telefonów komórkowych. Oznacza to, że na statystycznego Polaka przypada 1,09 telefonu. To prawie tyle, ile wynosi średnia na całą Unię Europejską, w której na jedną osobę przypada średnio 1,12 telefonu.

Jak ujawnia "Dziennik", sieci wciąż wymyślają nowe sposoby na przyciągnięcie klientów. Plus zaproponował zmianę umów abonamentowych z mierzonych w miesiącach czy latach na minutowe. "Polacy rozgadali się już tak bardzo, że nawet robiąc zakupy w sklepie, dzwonią z pytaniami do domu, jaki gatunek sera kupić na kolację" - mówi socjolog z Uniwersytetu Śląskiego Krzysztof Łęcki. (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)