W 2012 więcej smartfonów niż komputerów

W 2012 więcej smartfonów niż komputerów

W 2012 więcej smartfonów niż komputerów
30.11.2010 09:14, aktualizacja: 30.11.2010 09:29

Według raportu firmy Morgan Stanley, traktującego o trendach w Internecie, w 2012 roku ilość sprzedawanych smartfonów przekroczy wielkość światowej sprzedaży komputerów.

Smartfony pokonać mają komputery stacjonarne i notebooki razem wzięte - już w tym roku rozprawią się z nimi licząc osobno. W raporcie czytamy też, że w II kwartale tego roku łączna sprzedaż smartfonów z Androidem przewyższyła sprzedaż iPhone'ów.

Wciąż jednak w kwestii przeglądania Internetu dominują iPhone'y, które mają 15% rynku generują aż 55% mobilnego ruchu. Również pod względem ilości pobieranych z sieci aplikacji iPhone'y dalej są górą. Statystyczny użytkownik iPhone'a pobiera 47 aplikacji, podczas gdy na jednego użytkownika Androida przypada ich 22, na użytkownika iPada - 12, 10 na posiadacza smartfonu BlackBerry i zaledwie 5 aplikacji na każdego użytkownika smartfonu Nokii.

Model korzystania z Internetu na smartfonach, wraz z rosnącymi wielkościami ekranów (i ich rozdzielczościami), coraz bardziej zaczyna przypominać ten na komputerach PC. Smartfony jak i tablety internetowe mają przy tym tę przewagę, że uruchamiają się błyskawicznie, znacznie dłużej pracują na baterii i oferują natychmiastowy dostęp do informacji praktycznie w każdej sytuacji.

W Ameryce Północnej w tym roku na rynek trafi łącznie 108 mln sztuk tradycyjnych telefonów i 71 mln sztuk smartfonów. Według szacunków Morgan Stanley, już w 2011 roku smartfony mają jednak pokonać tradycyjne komórki (93 vs. 90 mln sztuk).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)