Nowe drukarki Lexmark: laserowe X740 i C740 oraz OfficeEdge

Nowe drukarki Lexmark: laserowe X740 i C740 oraz OfficeEdge
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

24.04.2012 14:22, aktual.: 24.04.2012 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lexmark zaprezentował dwie nowe rodziny drukarek laserowych. Seria kolorowych laserowych urządzeń wielofunkcyjnych Lexmark X740 oraz seria kolorowych drukarek laserowych Lexmark C740 to najnowsza oferta producenta skierowana do grup roboczych liczących od 10 do 15 osób.

Rodziny urządzeń Lexmark X74. oraz Lexmark C748 wyposażono w kolorowe ekrany dotykowe (odpowiednio 7- i 4,3-calowe) zapewniającymi obsługę podobną do tabletu. Za pomocą dotykowego ekranu można m.in. obsługiwać wbudowane aplikacje, takich jak Forms, Favorites czy skanowanie do e-maila (w serii X740).

Urządzenie są standardowo wyposażone w funkcję Lexmark Named Color Replacement (zamiana nazwanych kolorów), która umożliwia zapamiętywanie predefiniowanych kolorów bezpośrednio w urządzeniu, dzięki czemu materiały korporacyjne są drukowane zawsze w tych samych barwach.

Wszystkie modele z serii Lexmark X74. oraz Lexmark C740, mogą pochwalić się dużą pojemnością podajników na papier – maksymalnie 4300 arkuszy. Dostępne są opcjonalnie podajniki mieszczące 550 arkuszy i większe, mieszczące 2000 arkuszy.
Za bezpieczeństwo odpowiadają takie elementy jak: uwierzytelnianie, autoryzacja, dziennik audytu oraz czyszczenie twardego dysku.

*Lexmark OfficeEdge * to z kolei nowa seria urządzeń wielofunkcyjnych. Urządzenia są oparte na nowej, biznesowej platformie atramentowej i są przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz dla grup roboczych działających w dużych organizacjach.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Seria Lexmark OfficeEdge integruje się z większością biznesowych środowisk informatycznych, co ułatwia administratorom IT wdrażanie i zarządzanie urządzeniami wielofunkcyjnymi. Wsparcie dla języków PCL i PostScript jest możliwe dzięki sterownikowi Universal Lexmark Print Driver. Uproszczone zostało również monitorowanie i zarządzanie flotą drukującą z jednego miejsca dzięki wbudowanemu serwerowi WWW i narzędziu Markvision Enterprise.

Drukujące w kolorze urządzenia wielofunkcyjne OfficeEdge Pro550. oraz OfficeEdge Pro4000 zapewniają szybszy druk niż większość kolorowych urządzeń laserowych z tego samego pułapu cenowego – do 21 stron na minutę w czerni i 14 w kolorze, a także najszybszy wydruk pierwszej strony w porównaniu z innymi urządzeniami laserowymi w swojej klasie.

Ponadto Lexmark OfficeEdge Pro550. wyposażono w jednoprzebiegowy, dwustronny automatyczny podajnik dokumentów (ADF) o pojemności do 50 arkuszy. Podajnik został stworzony tak, aby zaoszczędzić czas dzięki jednoczesnemu, dwustronnemu skanowaniu dokumentów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)