Dwie nowe drukarki laserowe Samsunga

Dwie nowe drukarki laserowe Samsunga

Dwie nowe drukarki laserowe Samsunga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.05.2014 11:58, aktualizacja: 21.05.2014 14:47

Na sklepowych półkach już wkrótce pojawią się dwa nowe modele monochromatycznych drukarek laserowych Samsunga. Drukarki wyposażone zostały w rozwiązania dla druku mobilnego, takie jak zintegrowany moduł NFC umożliwiający drukowanie za jednym dotknięciem smartfona czy aparatu fotograficznego. Drukarki Samsung posiadają także system rozdzielnego tonera i bębna, co pozwala oszczędzić na kosztach materiałów eksploatacyjnych.

Drukarki posiadają wbudowany moduł NFC (Near Field Communication), dzięki któremu dokumenty i zdjęcia przechowywane na urządzeniach mobilnych wydrukujemy poprzez ich jedno zetknięcie z drukarką. Do obsługi druku poprzez NFC została także opracowana aplikacja mobilna, za pośrednictwem której drukarka M2885FW umożliwia również bezprzewodowe skanowanie dokumentów oraz przesyłanie faksów. Z drukarką łączymy się także za pomocą WiFi Direct. Ponadto, nowe modele drukarek Samsung są kompatybilne z rozwiązaniem Google Cloud Print –. dające możliwość bezprzewodowego druku niezależnie od miejsca, w którym przebywamy.

Zastosowanie w drukarkach Samsung tonera o wysokiej wydajności pozwoli na wydrukowanie do trzech tysięcy stron, bez konieczności jego wymiany. Druk odbywać się będzie szybko dzięki połączeniu zastosowania procesora 600Mhz oraz pamięci 12. MB. W efekcie możliwe jest efektywne drukowanie 28 stron na minutę. System rozdzielnego tonera i bębna zastosowany w nowych drukarkach zapewnia znaczne oszczędności i większą efektywność. W porównaniu z urządzeniami w którym oba te elementy są złączone, nowe modele dają możliwość wydruku do 1200 stron więcej bez konieczności wymiany obu części.

W drukarce M2835DW oraz urządzeniu wielofunkcyjnym M2885FW zastosowana została autorska technologia poprawy obrazu Samsung RECP (Rendering Engine for Clean Page), która dba o ostry i wyraźny tekst oraz obrazy. Jej działanie będzie widoczne między innymi dzięki poprawie kontrastu drukowanych dokumentów czy podkreśleniu konturów tekstu.

Drukarka laserowa M2835DW będzie dostępna w cenie 630 PLN, a urządzenie wielofunkcyjne M2885FW w cenie 1100 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)