Dwie nowe drukarki laserowe Samsunga

Dwie nowe drukarki laserowe Samsunga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

21.05.2014 11:58, aktual.: 21.05.2014 14:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na sklepowych półkach już wkrótce pojawią się dwa nowe modele monochromatycznych drukarek laserowych Samsunga. Drukarki wyposażone zostały w rozwiązania dla druku mobilnego, takie jak zintegrowany moduł NFC umożliwiający drukowanie za jednym dotknięciem smartfona czy aparatu fotograficznego. Drukarki Samsung posiadają także system rozdzielnego tonera i bębna, co pozwala oszczędzić na kosztach materiałów eksploatacyjnych.

Drukarki posiadają wbudowany moduł NFC (Near Field Communication), dzięki któremu dokumenty i zdjęcia przechowywane na urządzeniach mobilnych wydrukujemy poprzez ich jedno zetknięcie z drukarką. Do obsługi druku poprzez NFC została także opracowana aplikacja mobilna, za pośrednictwem której drukarka M2885FW umożliwia również bezprzewodowe skanowanie dokumentów oraz przesyłanie faksów. Z drukarką łączymy się także za pomocą WiFi Direct. Ponadto, nowe modele drukarek Samsung są kompatybilne z rozwiązaniem Google Cloud Print –. dające możliwość bezprzewodowego druku niezależnie od miejsca, w którym przebywamy.

Zastosowanie w drukarkach Samsung tonera o wysokiej wydajności pozwoli na wydrukowanie do trzech tysięcy stron, bez konieczności jego wymiany. Druk odbywać się będzie szybko dzięki połączeniu zastosowania procesora 600Mhz oraz pamięci 12. MB. W efekcie możliwe jest efektywne drukowanie 28 stron na minutę. System rozdzielnego tonera i bębna zastosowany w nowych drukarkach zapewnia znaczne oszczędności i większą efektywność. W porównaniu z urządzeniami w którym oba te elementy są złączone, nowe modele dają możliwość wydruku do 1200 stron więcej bez konieczności wymiany obu części.

W drukarce M2835DW oraz urządzeniu wielofunkcyjnym M2885FW zastosowana została autorska technologia poprawy obrazu Samsung RECP (Rendering Engine for Clean Page), która dba o ostry i wyraźny tekst oraz obrazy. Jej działanie będzie widoczne między innymi dzięki poprawie kontrastu drukowanych dokumentów czy podkreśleniu konturów tekstu.

Drukarka laserowa M2835DW będzie dostępna w cenie 630 PLN, a urządzenie wielofunkcyjne M2885FW w cenie 1100 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)