Nieuczciwy dostawca Internetu sabotował konkurencję

Nieuczciwy dostawca Internetu sabotował konkurencję

Nieuczciwy dostawca Internetu sabotował konkurencję
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
29.10.2008 09:15, aktualizacja: 29.10.2008 13:18

Nawet 5 lat pozbawienia wolności za nieuczciwą konkurencję grozi mieszkańcowi Kędzierzyna-Koźla, który zakłócał sygnał radiowy operatora Internetu w Rudzińcu, usiłując w ten sposób przejąć jego klientów.

Policjanci z Pyskowic prowadzą dochodzenie w sprawie procederu zakłócania sygnału bezprzewodowego Internetu na terenie Rudzińca. 2. października do jednej z firm dostarczających w tej miejscowości Internet wpłynęły pierwsze reklamacje dotyczące niedziałającej usługi. Pracownicy firmy bezskutecznie próbowali ustalić przyczynę problemu. Po wnikliwym sprawdzeniu zainstalowanego sprzętu poinformowali oni policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zarówno u nadawcy jak i u odbiorców sprzęt był sprawny, mimo to sygnał Internetu nie docierał do klientów. W wyniku wspólnych działań policjantów i pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej namierzono źródło zakłóceń – fale w paśmie 2,4 GHz o dużej mocy emitował zaparkowany przy jednej z ulic Fiat Uno. W jego bagażniku znaleziono pochodzący z ciężarówki akumulator, zasilający nadajnik fal elektromagnetycznych ze wzmacniaczem.

Jak się później okazało sabotaż właścicielowi auta zlecił nieuczciwy dostawca Internetu, który chciał w ten sposób przejąć klientów konkurencji. Zatrzymanemu 38-letniemu mieszkańcowi Kędzierzyna-Koźla przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)