Poczta Polska - list polecony wyślesz z komputera

Poczta Polska - list polecony wyślesz z komputera
Źródło zdjęć: © chip.pl

21.11.2014 10:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rocznie w Polsce wysyłanych jest 400 milionów listów poleconych. Chcąc ułatwić obsługę korespondencji Poczta Polska już wkrótce uruchomi nową usługę, dzięki której będziemy mogli zaoszczędzić na czasie.

Za pośrednictwem internetowego serwisu Envelo, każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł niebawem wysłać rejestrowany list polecony. Treść listu będzie można wypełnić online lub dodać załącznik PDF - tak jak jest to obecnie możliwe w przypadku zwykłego neolistu. List zostanie wydrukowany i zapakowany do koperty przez pracowników poczty polskiej, a listonosz dostarczy go tradycyjnie na adres odbiorcy.

Klient będzie mógł otrzymać potwierdzenie nadania na dwa sposoby - drogą elektroniczną w formie PDF lub w formie papierowej (tzw. żółta karteczka).

Zanim jednak Poczta Polska wprowadzi opisaną usługę klient już teraz może skorzystać z neoznaczków na listy polecone, które można samodzielnie wydrukować w domu lub biurze bezpośrednio na kopercie czy etykietach samoprzylepnych. Opłaty za neoznaczki na listy polecone i usługi dodatkowe na platformie Envelo są zgodne ze standardowym cennikiem Poczty Polskiej. Neoznaczkami można opłacić przesyłki polecone krajowe - ekonomiczne i priorytetowe - oraz przesyłki zagraniczne priorytetowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)