Nowa technologia na lotnisku w San Francisco

Nowa technologia na lotnisku w San Francisco
Źródło zdjęć: © stuff

07.08.2014 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Władze portu lotniczego w San Francisco wprowadziły w życie nową usługę, której zadaniem jest przekazywanie informacji na temat pozycji podróżujących bezpośrednio na ich smartfony. System do działania wykorzystuje ok. 500 przekaźników, które rozmieszczono w ważnych punktach lotniska (tj. bramkach, punktach informacyjnych, lokalach gastronomicznych, punktach ładowania, itp.).

Sposób działania systemu jest niezwykle prosty. Kiedy podróżujący znajdzie się w pobliżu jednego z przekaźników, na jego smartfonie pojawią się informacje dotyczące lokalizacji. Warto zaznaczyć, iż telefon musi mieć włączone przesyłanie danych poprzez protokół Bluetooth, gdyż przekaźniki komunikują się właśnie za jego pomocą. Ich twórca, firma Indoo.rs, twierdzi, że dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth LE żywotność każdego wynosi cztery lata. Po upływie tego czasu nadajniki trzeba będzie wymienić.

To doskonała wiadomość dla osób niewidomych oraz niedowidzących. Otóż firma Indoo.rs stworzyła z myślą o nich aplikację na system iOS, która wykorzystuje funkcję VoiceOver do podawania informacji głosowych. Posiadacze urządzeń z Androidem otrzymają własną wersję aplikacji pod koniec 201. r.

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)