Nie chcą handlować z Polakami

Nie chcą handlować z Polakami

Nie chcą handlować z Polakami
03.01.2011 15:46

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski chce, żeby w okresie polskiej prezydencji w UE, w drugiej połowie 2011 roku, doszło m.in. do unifikacji przepisów dotyczących handlu w internecie we wszystkich krajach Unii

"Wyjątkowo ambitnym celem, który sobie stawiamy, jest unifikacja przepisów we wszystkich krajach UE, a dotyczących handlu w internecie. Obecnie Polacy są dyskryminowani, bo nie mogą kupować np. w dużej części sklepów internetowych w Wielkiej Brytanii, Francji czy w Niemczech" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom w Łodzi minister Kwiatkowski.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Dodał, że sam spotkał się z taką sytuacją, że zagraniczna firma nie chce obsługiwać klientów z Polski, wysyłając maila, że "nie mają zaufania do systemu prawnego w Polsce i w związku z tym klientów z Polski nie obsługują".

Kwiatkowski przyznał, że w okresie przedświątecznym do Ministerstwa Sprawiedliwości wpłynęły skargi związane z tą sytuacją.

"Chcemy wprowadzić na zasadzie dobrowolności, czyli wyboru firm internetowych i konsumentów, jednolite przepisy, które będą obowiązywać przy transakcjach internetowych we wszystkich krajach UE. Myślę, że jest to rozwiązanie, na które naprawdę dziesiątki tysięcy Polaków oczekują" - mówił szef resortu sprawiedliwości.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)