Nie będzie telewizorów OLED od Toshiby?

Nie będzie telewizorów OLED od Toshiby?

Nie będzie telewizorów OLED od Toshiby?
Źródło zdjęć: © Toshiba
13.12.2007 09:30, aktualizacja: 13.12.2007 10:49

Przedstawiciele firmy Toshiba jeszcze niedawno obiecywali, że do 2010 roku na rynku pojawią się telewizory OLED sygnowane ich marką. Okazuje się jednak, że plany te zostały na razie odłożone na półkę...

Rzecznik prasowy firmy Toshiba - Keisuke Ohmori - poinformował o odłożeniu planów wprowadzenia na rynek w 2009-2010 roku telewizorów opartych na technologii OLED ( organic light-emitting diode ). Główną przyczyną takiej decyzji jest wysoki koszt ich produkcji. Ohmori potwierdził jednocześnie, że firma nie zmieniła przyszłorocznych planów co do produkcji niewielkich "organicznych" wyświetlaczy przeznaczonych np. do telefonów komórkowych.

Warto przypomnieć, że japoński rywal Toshiby - firma Sony - rozpoczął kilka tygodni temu sprzedaż 11-calowego telewizora OLED ( można o tym przeczytać w artykule pt. "Sony wprowadza do oferty "organiczny" telewizor" - http://www.pcworld.pl/news/125604.html ). Jednakże ze względu na problemy z ich produkcją do sprzedaży będzie trafiało zaledwie 2000 egzemplarzy miesięcznie.

Przypomnijmy: głównymi zaletami wyświetlaczy OLED ( w porównaniu z LCD ) są: wyższy kontrast, krótszy czas reakcji oraz fakt, iż ekran taki nie wymaga podświetlenia ( ponieważ wykonano go z materiału elektroluminescencyjnego, który sam emituje światło ) - może więc być zdecydowanie cieńszy od konkurencyjnych rozwiązań.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)