Oto nowe OLED-y. LG prezentuje nową linię telewizorów z matrycami organicznymi

Oto nowe OLED-y. LG prezentuje nową linię telewizorów z matrycami organicznymi

Oto nowe OLED-y. LG prezentuje nową linię telewizorów z matrycami organicznymi
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
23.10.2015 12:02

LG w Warszawie zaprezentowało swoje najnowsze telewizory z matrycami organicznymi. To już dwa lata, od kiedy na rynku jest obecny sprzęt charakteryzujący się najwierniejszym odwzorowaniem czerni, co przekłada się na lepsze odwzorowanie kolorów.

Niedawno w naszym serwisie opublikowaliśmy obszerny materiał traktujący o technologii przyszłości, jaką jest OLED. Jest to matryca, w której każda dioda jest pikselem. Wiadomo, że te wyświetlacze są w stanie emitować "najprawdziwszą" czerń, zapewniając tym samym nieskończony kontrast. Dzieje się tak, ponieważ wspomniane diody, będące pojedynczymi pikselami, wyłączają się, a nie wyświetlają koloru czarnego, jak ma to miejsce w telewizorach ciekłokrystalicznych. Dzięki temu kolor, jest o wiele bardziej żywy, barwy są bogatsze, bardziej nasycone - w największym skrócie, wszystko dzięki skontrastowaniu ich z prawdziwą czernią.

Najnowsze OLED-y to 20. razy głębsza czerń, aż 1 000 razy szybszy czas reakcji i 12 razy wierniejsze odwzorowanie kolorów. Warto także zauważyć, że urządzenia są 85 procent cieńsze, 26 procent lżejsze i posiadają o 20 procent cieńsze - niemal niewidoczne - ramki zwykłych telewizorów LED-owych. Oprócz tego telewizory z matrycami organicznymi zapewniają idealne kąty widzenia. Oglądając filmy z dowolnego miejsca przed urządzeniem widzowie oglądają ten sam - jakościowo - obraz, bez przyciemnień czy blaknięć.

- Jeszcze kilka lat temu wszyscy marzyliśmy, żeby wyświetlacze OLED stały się rzeczą normalną w urządzeniach codziennego użytku. I właściwie to marzenie już jest rzeczywistością. Wyświetlacze OLED są w smartfonach, są w tabletach, no i są w telewizorach LG - mówił Marcin Kubiszak, Product Manager kategorii Home entertainment w LG.

Warto przypomnieć, że tylko LG posiada na tyle rozwiniętą technologię, która pozwala na produkowanie matryc OLED-owych masowo. Wiele firm, które decydują się na wprowadzenie do swojego portfolio sprzętów z matrycami organicznymi kupuje je właśnie od LG Display. Podczas konferencji porównano dwa te same materiały filmowe na telewizorze OLED-owym i topowym modelu LED-owym LG. Różnica oczywiście była widoczna gołym okiem, na korzyść tego pierwszego. Oczywiście producent nie będzie rezygnował z produkcji telewizorów LED-owych, ponieważ nie jest jeszcze w stanie zaspokoić popytu na wyświetlacze OLED-ami, których cena jest jeszcze dosyć wysoka. Jednak, jak wspomniano na konferencji, OLED to telewizor dla osób, które rzeczywiście chcą cieszyć się najlepszej jakości obrazem i go po prostu na to stać.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Nowe telewizory LG OLED

Nowa linia posiada dwóch przedstawicieli: 65-calowego OLED-a 4. (model EG960) oraz 55-calowego OLED-a FullHD (model EG910). Oba działają pod kontrolą systemu webOS 2.0.Za jakość dźwięku tradycyjnie odpowiada firma Harman/Kardon.

LG 65EG960

• Wielkość ekranu: 65”
• Rozdzielczość 4K (3840 x 2160)
• Cinema 3D (FPR), procesor True 4K Engine
• Smart TV: webOS 2.0
• System dźwiękowy: 2.0 Harrman Kardon, ULTRA Surround, moc RMS 10W + 10W
Kodek HEVC: 4K 60P, 4K 30P, 2K 60P
• Hbb TV, DVB-T2, DVB-C, DVB-S2
• Miracast, WiFi Direct
• 3 wejścia HDMI 1.4
• Art Slim

LG 55EG910

• Wielkość ekranu: 55”
• Rozdzielczość Full HD (1920 x 1080)
• Cinema 3D (FPR)
• Smart TV: webOS 2.0
• System dźwiękowy: 2.0 Harman/Kardon, ULTRA Surround, moc RMS 10W+10W
• Kodek HEVC: 2K 60P
• Hbb TV, DVB-T2, DVB-C, DVB-S2,
• Miracast, WiFi Direct
• 3 wejścia HDMI 1.4
• Art Slim

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Cena

Seria telewizorów LG OLED TV – 55EG910 jest już dostępna na polskim rynku w cenie 9999 *zł w sieciach Euro RTV AGD, Media Markt i Saturn. Natomiast seria *65EG960 *będzie dostępna w okresie przedświątecznym w rekomendowanej cenie detalicznej ok. *30 000 zł w pierwszej kolejności w sieci Saturn. Ostateczna cena zostanie ustalona przez partnerów i sieci handlowe. Przy okazji ceny poprzednich serii OLED TV od LG spadają.

Od 2 listopada kupując dowolny model telewizora LG OLED z linii 201. i 2014, klienci otrzymują ekskluzywny pakiet sagi Star Wars na Blu-ray złożonej ze wszystkich dotychczasowych epizodów Gwiezdnych Wojen. Wystarczy po zakupie zarejestrować swój telewizor na specjalnej stronie internetowej i odebrać przesyłkę z filmami George'a Lucasa. Promocją zostały objęte dodatkowo wybrane modele telewizorów LG Super UHD z linii na 2015 rok.

_ SŁK - Wirtualna Polska _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)