OLED od Sony - w 2009 w Europie?

OLED od Sony - w 2009 w Europie?

OLED od Sony - w 2009 w Europie?
Źródło zdjęć: © Epson
13.08.2008 16:30

W przyszłym roku Sony wprowadzi na europejski rynek telewizor OLED ( model XEL-1 ) - donosi japoński serwis Nihon Keizai Shimbun. Przedstawiciele Sony na razie nie potwierdzają tych doniesień.

Wedle informacji serwisu, na razie nie ustalono terminu europejskiej premiery urządzenia - niewykluczone jednak, że Sony poda tę informację na rozpoczynających się pod koniec sierpnia targach elektroniki użytkowej IFA w Berlinie.

Przypomnijmy: telewizor XEL-1 pojawił się w ofercie Sony pod koniec 2007 r. - wtedy to koncern wprowadził go na japoński rynek. Kilka miesięcy później urządzenie trafiło do sklepów w USA - jego cenę ustalono tam na ok. 2,5 tys. USD. To sporo - zważywszy, że OLED TV Sony ma zaledwie 11-calowy wyświetlacz.

Przedstawiciele Sony na razie nie komentują doniesień Nihon Keizai Shimbun - dziennikarze serwisu są jednak przekonani, że decyzja o europejskiej premierze modelu XEL-1 już zapadła. Warto podkreślić, że jest to jedyny dostępny w tej chwili na rynku telewizor z wyświetlaczem wykonanym w technologii OLED ( organic light emitting diode ). Nad podobnymi produktami pracują już m.in. Toshiba, Panasonic oraz Samsung - aczkolwiek urządzenia tych firm nie wyszły na razie poza fazę prototypu.

Więcej informacji o modelu XEL-1 Sony można znaleźć w tekście "Sony wprowadza do oferty "organiczny" telewizor" - http://www.kinodomowe.idg.pl/news/125604.html.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)