Najlepsze dodatki do Nowego Gadu-Gadu

Najlepsze dodatki do Nowego Gadu-Gadu

Najlepsze dodatki do Nowego Gadu-Gadu
12.06.2009 15:00, aktualizacja: 12.06.2009 17:32

Nowe Gadu-Gadu oferuje szereg interesujących rozwiązań niedostępnych w poprzedniej edycji komunikatora. Sięgając po dodatki przygotowane przez niezależnych twórców możesz zwiększyć potencjał programu i sprawić, że w większym stopniu będzie spełniał twoje oczekiwania.

Wśród nowości obecnych w aktualnej odsłonie Gadu-Gadu znalazły się między innymi dwa nowe statusy ("PoGGadaj ze mną" i "Nie przeszkadzać"), funkcja geolokalizacji, lepsze blokowanie spimu (spamu w komunikatorze), opisy graficzne oraz bardziej rozbudowany odtwarzacz radia internetowego Open.fm. Zmiany te nie okazały się satysfakcjonujące dla wszystkich użytkowników. Za pośrednictwem serwisu akcja-slonce.tk niezadowoleni internauci apelują o dodanie nowych funkcji i poprawienie błędów. Liczymy, że producent uwzględni głos użytkowników. Nie czekając jednak na jego reakcję już dzisiaj możesz wzbogacić najpopularniejszy polski komunikator o nowe funkcje sięgając po dodatki.

Giegieo
*Giegieo *to darmowy program stworzony przez firmę CodeTwo, dodający do Outlooka funkcje Gadu-Gadu. Dzięki niemu będziesz na bieżąco widział statusy znajomych, z którymi kontaktujesz się za pośrednictwem programu pocztowego Microsoftu. Błyskawicznie nawiążesz rozmowę z odbiorcami lub nadawcami wiadomości e-mail. Do wysyłanych przez ciebie listów mogą być dodawane aktualne statusy, które poinformują odbiorcę o twojej dostępności. Jeśli więc korzystasz zarówno z Gadu-Gadu, jak i z Outlooka, to Giegieo jest programem, który w znaczącym stopniu ułatwi ci wymianę wiadomości ze znajomymi.

NGG Konwerter
Nowa wersja Gadu-Gadu przyniosła ze sobą także mniej korzystne zmiany, które powszechnie krytykowano w wielu komentarzach. Lista kontaktów, która do tej pory była przechowywana w zwykłym pliku tekstowym została przekształcona w dużo bardziej skomplikowany plik XML. Sprawia to kłopot między innymi podczas próby importowania kontaktów Gadu-Gadu w portalu Nasza-Klasa. W rozwiązaniu tego problemu pomocny jest program NGG Konwerter, który dokonuje konwersji nowej listy kontaktów do formatu znanego z Gadu-Gadu 7. uwzględniając również takie dane jak numery telefonów. Przenosi również listę zablokowanych numerów. Po uruchomieniu programu wystarczy wskazać lokalizację pliku z kontaktami, aby otrzymać nowy plik zgodny z Gadu-Gadu 7.
Archive.db Tools
Aplikacja Archive.db Tools ułatwia przeszukiwanie archiwum komunikatora. Dla użytkowników prowadzących za pośrednictwem Gadu-Gadu intensywną wymianę komunikatów może to być szczególnie cenne narzędzie. Dzięki temu dodatkowi szybko przejrzysz archiwum należące do wielu różnych profili. Możesz przeszukiwać zarówno wiadomości tekstowe, jak i SMS-y wysłane za pośrednictwem Gadu-Gadu. Program pozwala wyszukiwać wiadomości według dowolnej frazy uwzględniając także fragmenty wyrazów oraz ustalić przedział czasowy wyszukiwania. Tym samym możesz przeszukiwać konwersacje prowadzone jedynie w określonym czasie, np. w drugim tygodniu maja. Aplikacja jest wygodna w użyciu i skłania do refleksji, ponieważ niezależni twórcy z łatwością osiągnęli to, co nie powiodło się pracownikom Gadu-Gadu.Banner Killer 2
Czy przeszkadzają Ci reklamy wyświetlane w Gadu-Gadu? Z całą pewnością przeszkadzały one twórcom programu Banner Killer, którego pierwsza wersja ukazała się już w 200. roku. Jest on rozwijany do dziś, a jego najnowsze odsłony potrafią usunąć reklamy graficzne z komunikatora Gadu-Gadu 8. Trudno wyobrazić sobie program prostszy w obsłudze, niż Banner Killer. Po jego uruchomieniu wystarczy potwierdzić chęć usunięcia reklam, a cała praca zostanie wykonana automatycznie. Użytkownicy, którzy zatęsknią za reklamami mogą je przywrócić w równie prosty sposób.
Pamiętajmy jednak, że korzystanie z tego programu może być potraktowane jako naruszenie regulaminu korzystania z Gadu-Gadu.

GG8+
Program GG8+ jest następcą popularnej aplikacji PowerProject dedykowanej wcześniejszym wersjom Gadu-Gadu. W przeciwieństwie do swego poprzednika nie posiada jednak obsługi dodatkowych wtyczek, co poważnie zmniejsza jego możliwości. Uruchamiając GG8. nie musisz już osobno instalować niektórych wymienionych wyżej programów, ponieważ GG8+ zawiera w sobie aplikacje NGG Konwerter, Archive.db Tools i Banner Killer 2.
Warto także zwrócić uwagę, że GG8. oferuje kilka użytecznych funkcji: przywraca emotikony znane z Gadu-Gadu 7, dodaje możliwość używania większych awatarów oraz dołącza do Gadu-Gadu kilka nowych skórek. Wspiera także wspomnianą na początku artykułu inicjatywę internautów dodając w oknie rozmowy odnośnik do poświęconej jej strony.
GG Tools
GG Tools to narzędzie znane wcześniej pod nazwą Gadu-Gadu Password Recovery. Udostępnia użytkownikom kilka praktycznych funkcji. Po pierwsze, pozwala odzyskać hasło do profilu Gadu-Gadu. Jeśli więc nie będziesz mógł zalogować się do komunikatora, a twoje hasło nie będzie wybitnie skomplikowane, to najprawdopodobniej uda ci się je odzyskać w oparciu o GG Tools i odrobinę cierpliwości. Program odzyskuje nie tylko hasła, ale także utracone archiwum rozmów i wiadomości SMS.

Najważniejsza wydaje się być jednak funkcja tworzenia kopii zapasowej profilu. Regularne wykonywanie kopii zapasowych danych znajdujących się w profilu Gadu-Gadu jest szczególnie godne polecenia podczas eksperymentowania z nowymi dodatkami.

Czekamy na więcej dodatków
Warto zauważyć, że pod względem liczby dostępnych dodatków Gadu-Gadu 7 prezentuje się o wiele lepiej, niż najnowsza edycja komunikatora spod znaku słoneczka. Dla siódmej wersji istnieje co najmniej kilka rozbudowanych nakładek, takich jak np. StrongGG, wprowadzających spore zmiany w funkcjonowaniu programu. Dostępna jest także duża liczba wtyczek, które mogą być obsługiwane dzięki projektowi PowerProject. Pozostaje mieć nadzieję, że wraz z upływem czasu społeczność zgromadzona wokół Nowego Gadu-Gadu będzie tworzyła nowe dodatki zwiększające atrakcyjność tej edycji. Oczekując na nie warto zaglądać na oficjalną stronę zawierającą dodatki do Nowego Gadu-Gadu www.gadudodatki.pl.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)