Wielkie zmiany w Gadu-Gadu

Wielkie zmiany w Gadu-Gadu

Wielkie zmiany w Gadu-Gadu
17.11.2009 15:52, aktualizacja: 17.11.2009 16:02

Zgodnie z zapowiedziami producenta Gadu-Gadu, użytkownicy popularnego komunikatora mogą od dzisiaj cieszyć się z numerów GG przez całe życie.

Zapowiadane wyłączenie tzw. wygaszania numeru GG stało się faktem. Dotychczas, w sytuacji, gdy użytkownik nie logował się na swój numer przez okres 6 miesięcy, numer GG zgodnie z regulaminem uznawany był za niewykorzystywany i trafiał do tzw. puli numerów, po czym był przydzielany innej osobie. Działanie takie związane było m.in. z ograniczoną liczbą numerów i masowym zakładaniem numerów przez spamerów, numery te padały też ofiarą poszukiwaczy prostych, łatwych identyfikatorów.

Obraz

Nowe oprogramowanie i system rejestracji numerów GG pozwolił na zwiększenie puli oraz wyłączenie wygaszania ważności numeru. Teraz każdy użytkownik, bez względu na okres czasu, zachowa swój unikalny nr GG.

Obecnie przydzielane są numery z grupy powyżej 16,7 mln. Co ważne, na założony od dzisiaj numer GG można się zalogować tylko na oficjalnej, aktualnej wersji komunikatora Gadu-Gadu dostępnej na stronie http://komunikator.gadu-gadu.pl.
Numery z nowej puli są obsługiwane także przez obecną wersję testową komunikatora –. GG 10 (beta). Bez przeszkód można prowadzić rozmowy między różnymi wersjami komunikatora, również tymi starszymi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (256)