MSWiA ws. telefonów interwencyjnych dla dzieci

MSWiA ws. telefonów interwencyjnych dla dzieci
Źródło zdjęć: © Fancy/Thinkstock

09.12.2010 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosił otwarty konkurs na prowadzenie w 2011 roku telefonów - zaufania dla dzieci i młodzieży oraz interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci. Oferty można składać do 8 stycznia

Organizacja, która wygra konkurs, będzie odpowiedzialna za prowadzenie ogólnopolskich, dostępnych 7 dni w tygodniu, bezpłatnych telefonów dla dzieci i młodzieży, a także za ich promocję na terenie całego kraju.

Obraz
© (fot. Fancy/Thinkstock)

Konsultanci obsługujący telefon zaufania dla dzieci i młodzieży udzielają porad, a także reagują, jeśli zachodzi sytuacja zagrożenia zdrowia lub życia dziecka. Organizacja, która wygra konkurs na prowadzenie telefonu interwencyjnego, będzie natomiast zobowiązana do rozwijania współpracy z instytucjami profesjonalnie zaangażowanymi w poszukiwania dzieci, a także do udzielenia wsparcia psychologicznego, prawnego oraz socjalnego dziecku i jego rodzinie.

W roku 201. r. z telefonu interwencyjnego (116000) skorzystało ok. 4,5 tys. osób, przede wszystkim członków rodziny zaginionych dzieci. Prawie 65 tys. dzieci zadzwoniło natomiast na numer telefonu zaufania (116111), konsultanci otrzymali również ok. 2 tys. pytań drogą mailową. Kontaktowały się głównie dzieci w wieku 12-15 lat. Najczęściej opowiadały o problemach w środowisku rówieśniczym, a także o trudnych relacjach z rodzicami i rodzeństwem.

W 201. r. Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji, przeznaczy 150 tysięcy zł na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży oraz 100 tysięcy zł na telefon interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci.

Oferty można składać korespondencyjnie na adres: Departament Analiz i Nadzoru, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, ul. S. Batorego 5, 02-591 Warszawa z dopiskiem "otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. Prowadzenie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży"/"otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. Prowadzenie telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci" lub osobiście, w budynku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy ul. S. Batorego 5.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)