Możesz dostać nawet 12.000 zł - za nic. Oto sposób

Możesz dostać nawet 12.000 zł - za nic. Oto sposób

Możesz dostać nawet 12.000 zł - za nic. Oto sposób
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.05.2012 11:23, aktualizacja: 17.05.2012 13:56

Mimo tego, że Mistrzostwa Europy w piłce nożnej dopiero przed nami, Polacy już są mistrzami Europy – w ilości wykonywanych połączeń telefonicznych. Wydawać by się mogło, że ciągle potrzebujemy nowych telefonów – to najlepsze wytłumaczenie faktu, że w każdym domu znajdują się statystycznie 2 nieużywane telefony komórkowe. Biorąc pod uwagę liczbę polskich gospodarstw domowych (13,3 miliona) oznacza to w sumie 26 milionów telefonów komórkowych. Tyle wystarczyłoby, żeby obdarować całą Australię, Tasmanię oraz połowę Nowej Zelandii.

Według najnowszych badań eBay’a, przeciętne polskie gospodarstwo domowe posiada 5. nieużywanych rzeczy – czyli kapitał, który się nie zwraca. To oznacza, że istnieje mnóstwo możliwości, aby nieużywane urządzenia elektryczne, meble czy ubrania zamienić na gotówkę. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielkie skarby gromadzi. Szacowana średnia wartość wszystkich nieużywanych rzeczy w polskim domu to 3 963 zł. Średnia wycena eBay’a tych samych rzeczy to prawie 4 000 € - czyli ponad 4 razy więcej.

Technologia w polskim domu
Nietrudno zauważyć, że Polacy ostatnio koncentrują się na elektronice, nowych technologiach oraz możliwościach, jakie daje Internet. Według ostatnich badań TNS na zlecenie eBay wynika, że przeciętne polskie gospodarstwo domowe posiada 5 nieużywanych przedmiotów z kategorii elektronicznej, niemal w każdym domu stoi także nieużywany zestaw telewizyjny. W prawie co drugim polskim domu jest niepotrzebny laptop lub netbook, a w trzech na pięć gospodarstw domowych można znaleźć zbędny komputer stacjonarny czy aparat cyfrowy. Można też zauważyć, że Polacy niechętnie rozstają się ze swoimi konsolami do gry –. nieużywane rzeczy z tej kategorii zalegają tylko w 30% polskich domów. Analogiczna sytuacja dotyczy systemów GPS.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Domowy „secondhand”
Dobra wiadomość jest taka, że 66. respondentów byłaby skłonna sprzedać swoje nieużywane rzeczy, co więcej aż 82% z nich chciałoby sprzedać te przedmioty online – w Internecie lub za pomocą smartfona (14% ankietowanych). 73% respondentów jest bardziej skłonnych do sprzedaży online teraz niż 5 lat temu -co pokazuje jak szybko rośnie siła Internetu. Są 4 główne powody, dla których ludzie skłaniają się do sprzedaży nieużywanych przedmiotów: w celu zarobienia pieniędzy (30%); aby pomóc komuś innemu (9%); żeby zyskać więcej przestrzeni w domu (28%); żeby zapobiec marnowaniu się rzeczy (32%).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)