Miedwiediew zadebiutował na Twitterze

Miedwiediew zadebiutował na Twitterze

Miedwiediew zadebiutował na Twitterze
Źródło zdjęć: © AFP
24.06.2010 10:00

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zadebiutował w środę na serwisie społecznościowym Twitter, komunikując: "Witam wszystkich, jestem na Twitterze i wysyłam swą pierwszą wiadomość"

Komunikat, który za pośrednictwem internetu odczytają inni użytkownicy, Miedwiediew nadał po rosyjsku podczas wizyty w siedzibie Twittera.

Za pierwszym, utworzonym na koncie KremlinRussia, poszedł następny: "San Francisco jest bardzo pięknym miastem. Jadę do Doliny Krzemowej, by odwiedzić Apple, Yandex i Cisco".

Obraz
© Dmitrij Miedwiediew otrzymał od szefa Apple - Steve'a Jobsa najnowszego iPhone'a 4 (fot. AFP)

Prezydent Rosji przebywa w Stanach Zjednoczonych z wizytą. W programie ma podróż do Doliny Krzemowej, którą opisał jako miejsce, gdzie można pobrać lekcję modernizacji. Choć - jak mówił prasie jeszcze przed wyjazdem z Rosji - jest to "nie autorytatywne, ale całkiem interesujące doświadczenie".

Miedwiediew ma w planach spotkania z szefami firm komputerowych i informatycznych Apple i Cisco Systems oraz rosyjskiego portalu i wyszukiwarki internetowej Yandex.

Jak zauważa agencja Reutera, wśród jego rozmówców nie będzie Sergeya Brina, urodzonego w Moskwie współtwórcy wyszukiwarki Google, który nazwał kiedyś Rosję "Nigerią ze śniegiem".

W listopadzie Miedwiediew w dorocznym orędziu do parlamentarzystów polecił utworzyć w Rosji centrum technologiczne, wzorowane na Dolinie Krzemowej. Zapowiedział, że w ciągu pięciu lat w całej Rosji powinien być dostępny szerokopasmowy internet, telewizja cyfrowa i telefonia komórkowa czwartej generacji.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)