Chcesz dostać odpust? Obserwuj papieża na Twitterze!

Chcesz dostać odpust? Obserwuj papieża na Twitterze!
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

23.07.2013 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wbrew pozorom technologia i wiara bardzo często łączą się ze sobą. W końcu komu nie zdarzyło się mocno wierzyć w to, że dane urządzenie lub program zadziała. Ale Watykan, który stara się iść z duchem czasu, postanowił połączyć jedno i drugie w zupełnie nowy sposób – jeśli będziecie obserwować papieża na Twitterze, otrzymacie odpust cząstkowy.

Przynajmniej tak to wygląda zanim wejdzie się w szczegóły. Od czasów średniowiecznego handlu odpustami wiele się zmieniło, nie tylko w kwestii technologii z nimi związanymi. - _ Nie można zdobyć odpustu tak łatwo jakby kupowało się kawę z automatu _ - podkreśla arcybiskup Claudio Maria Celli, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. Można za to uzyskać go dzięki spełnieniu pewnych warunków i uczestnictwu w pewnych wydarzeniach. Należą do nich także Światowe Dni Młodzieży, które rozpoczynają się we wtorek w Rio de Janeiro.

Jeśli jednak tak się akurat składa, że nie możecie pojechać do Brazylii, a mimo tego chcielibyście uczestniczyć w wydarzeniu, możecie zrobić to za pośrednictwem środków masowego przekazu.

- _ To obejmuje również Twittera _ - stwierdził przedstawiciel Penitencjarii Apostolskiej, odnosząc się do papieskiego konta w tym portalu społecznościowym. - _ Jednakże _ [w celu uzyskania odpustu] _ należy śledzić wydarzenia na żywo. Nie można uzyskać odpustu tylko korespondując przez internet. _ - Dodał także, że sposób przekazu nie jest tak ważny jak autentyczne zaangażowanie danej osoby.

Interesujące w tej sprawie jest nie tyle to, że Twitter został uznany przez Watykan za równorzędny z innymi środek masowego przekazu, ale przede wszystkim podejście do nowych technologii, którego nie do końca można się było spodziewać od konserwatywnej instytucji –. oprócz przekazu za pośrednictwem Twittera, Watykan planuje obecność we wszystkich innych znaczących portalach społecznościowych. Rozważane jest nawet założenie konta na portalu Pinterest i wrzucanie tam zdjęć z Rio.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)