Microsoft zapowiada łaty dla 34 dziur

Microsoft zapowiada łaty dla 34 dziur
Źródło zdjęć: © Microsoft

07.06.2010 16:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W najbliższy wtorek Microsoft zamierza naprawić 34 dziury w zabezpieczeniach systemu Windows, Internet Explorera i pakietu Office.

W najbliższy wtorek Microsoft zamierza naprawić 34 dziury w zabezpieczeniach systemu Windows, Internet Explorera i pakietu Office.

Problemy

Sześć z zapowiedzianych biuletynów dla luk dotyczy systemu operacyjnego Windows, przy czym specjaliści z Redmond oceniają cztery z nich jako krytyczne. Jako krytyczny oceniony został także biuletyn dla Internet Explorera, ale nie wiadomo dokładnie, jak wiele luk ma być załatanych.

Tym niemniej w końcu zlikwidowana zostanie znana od końca lutego luka, za pomocą której spreparowane strony WWW mogły odczytywać dowolne pliki na komputerze z systemem Windows. Problem ten w zasadzie dotyczy wszystkich wersji Internet Explorera od 5.0. aż do 8 na wszystkich jeszcze obsługiwanych platformach Windows.

Usterki nie da się wykorzystać w Internet Explorerze 7 i 8 w Windows 7. Viście i systemie Server 2003/2008, jeśli w przeglądarce aktywowany jest tryb chroniony (Protected Mode) – a standardowo jest on włączony.

Oprócz tego ma się pojawić także patch dla luki Cross-Site Scripting w SharePoincie.

Rozwiązanie

Instalacja aktualizacji wyeliminuje wspomniane problemy.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także