Microsoft: wkrótce znaczące uaktualnienie dla Visty

Microsoft: wkrótce znaczące uaktualnienie dla Visty

Microsoft: wkrótce znaczące uaktualnienie dla Visty
02.08.2007 14:30, aktualizacja: 02.08.2007 14:51

Przedstawiciele koncernu z Redmond potwierdzili, że uaktualnienia dla systemu Vista, które w wyniku wycieku od kilku dni są dostępne w Internecie, wkrótce zostaną oficjalnie udostępnione użytkownikom następcy Windows XP. Mowa tu o dwóch pakietach uaktualnień dla Visty, które znacząco podnoszą stabilność i wydajność systemu.

Zestawy "Vista Performance and Reliability Pack" oraz "Vista Compatibility and Reliability Pack" pojawiły się w Internecie w weekend - najprawdobniej za sprawą testerów systemu Windows Server 2008. Zawierają one wiele uaktualnień dla systemu Vista, rozwiązujących najróżniejsze problemy niezwiązane z bezpieczeństwem - warto wspomnieć choćby o usprawnieniu procesu przywracania systemu po hibernacji, przyspieszeniu kopiowania dużych katalogów, usunięciu kilku błędów związanych z obsługą pamięci oraz poprawieniu stabilności działania systemu po uaktualnieniu z Windows XP do Visty. Informowaliśmy o nich w tekście "Pakiety uaktualnień dla Visty są już w Sieci" - http://www.pcworld.pl/news/118890.html.

Microsoft postanowił szybko uciąć wszelkie spekulacje dotyczące pakietów poprawek - rzeczniczka firmy poinformowała, że obydwa zestawy zostaną wkrótce ( po zakończeniu testów ) udostępnione użytkownikom Windows Vista. Będzie je można pobrać ze strony koncernu oraz za pośrednictwem systemu Windows Update.

Przedstawicielka koncernu nie odpowiedziała jednak na pytanie, czy zestawy te będą podstawą pierwszego Service Packa dla Windows Vista - zapewniła za to, że SP nie będą jedynym sposobem na wprowadzanie do następcy Windows XP znaczących uaktualnień czy innowacji.

Microsoft nie podał na razie terminu, w którym opublikowane mają zostać "Vista Performance and Reliability Pack" oraz "Vista Compatibility and Reliability Pack" - jednak dobrze zorientowani w planach koncernu informatorzy ( prawdopodobnie testerzy produktów ) twierdzą, że może to nastąpić już 14 sierpnia.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)