12 stycznia Microsoft zakończy wsparcie dla starszych wersji Internet Explorera

12 stycznia Microsoft zakończy wsparcie dla starszych wersji Internet Explorera

12 stycznia Microsoft zakończy wsparcie dla starszych wersji Internet Explorera
Źródło zdjęć: © Microsoft
28.11.2015 12:06, aktualizacja: 29.11.2015 15:12

Microsoft jakiś czas temu skończył swoją przygodę z Internet Explorerem, a wersja oznaczona numerem 11 jest ostatnią wersją tej przeglądarki. Teraz Redmond poinformowało, że już w styczniu zakończy wsparcie dla wszystkich starszych wersji IE.

W styczniu przeszłego roku Internet Explorer 10 oraz starsze wersje programu otrzymają ostatnią aktualizację bezpieczeństwa. Oficjalne wsparcie dla tych wersji przeglądarki zostanie zakończone 12 stycznia. Dalsze użytkowanie programów w wersji starszej niż IE 11 będzie oczywiście możliwe, ale Microsoft nie będzie tego zalecał, głównie z uwagi na podatność na przyszłe luki, których Redmond nie będzie już łatało.

Jeśli korzystacie ze wersji Internet Explorera starszych niż wersja 11, najwyższa pora na przesiadkę. Posiadacze Windowsa 7 i nowszych wersji „okienek”, jeśli jeszcze tego nie zrobili, mogą zaktualizować swoje przeglądarki do wersji z numerem 11. Użytkownicy Windowsa Visty i starszych wersji systemu nie mają takiej możliwości i powinni zacząć rozglądać się za nową przeglądarką. Microsoft oczywiście poleca Edge, ale wybór jest duży.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Google testuje strumieniowanie aplikacji

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)