To ile będzie kosztował ten Windows 10?

Strona głównaTo ile będzie kosztował ten Windows 10?
09.12.2014 14:37
To ile będzie kosztował ten Windows 10?
Źródło zdjęć: © chip.pl

Firma Satyi Nadelli odchodzi od tradycyjnego pobierania opłat za licencje na oprogramowanie. System Windows jest już darmowy dla urządzeń o przekątnej ekranu niższej niż dziewięć cali. Czy "Dziesiątka" będzie w pełni darmowa?

Darmowy Windows 10? To by było coś. Nadal nie mamy wprawdzie oficjalnych wieści na temat cen nowego systemu operacyjnego i nie wiemy, w jaki sposób będzie licencjonowany, ale Kevin Turner z Microsoftu dał do zrozumienia że idą zmiany. Podczas konferencji Credit Suisse udzielił następującej wypowiedzi:

- Znajdujemy nowe metody na zarabianie na użytkownikach urządzeń elektronicznych. Uczymy się, rozwijamy, jesteśmy z dnia na dzień coraz mądrzejsi. Wciąż musimy się jeszcze wiele nauczyć, ale wkrótce będziemy mieli coś do ogłoszenia. Porozmawiamy o naszym nowym modelu biznesowym najprawdopodobniej już na początku przyszłego roku - stwierdził Turner. Dodał też, że Microsoft nie zamierza przestać zarabiać na Windows.

Według krążących po sieci plotek, sam Windows ma być darmowy, jednak jego dodatkowe funkcje, takie jak obsługa Active Directory, mają być płatne. Czy tak będzie naprawdę? Przekonamy się zapewne na poczatku przyszłego roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Apple posłało swojego pracownika na rok do więzienia

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (145)