Microsoft: poprawka dla Bluetooth nie działała w XP

Microsoft: poprawka dla Bluetooth nie działała w XP

Microsoft: poprawka dla Bluetooth nie działała w XP
20.06.2008 11:00, aktualizacja: 20.06.2008 11:50

W ubiegłym tygodniu Microsoft udostępnił kolejny pakiet poprawek dla swoich produktów - wśród nich znalazło się uaktualnienie usuwające krytyczną lukę z wykorzystywanego w Windows modułu Bluetooth. Specjaliści ds. bezpieczeństwa zgodnie uznali ten błąd za najgroźniejszy z załatanych - problem w tym, że - jak się właśnie okazało - przygotowany przez koncern patch nie działał w systemie Windows XP SP2 i SP3.

Koncern dowiedział się o problemie krótko po udostępnieniu poprawek ( pisaliśmy o nich w tekście "Korzystasz z Windows? Załataj IE, DirectX i Bluetooth!" - wtedy też rozpoczęto prace nad poprawioną wersją łatki. Uaktualnienie jest już gotowe - można je pobrać za pośrednictwem mechanizmu Microsoft Update - http://update.microsoft.com.

Sprawa jest poważna, ponieważ luka w oprogramowaniu odpowiedzialnym w Windows za obsługę Bluetooh pozwala na zaatakowanie każdego komputera obsługującego tę technologię - wystarczy wysłać do niego odpowiednio przygotowane pakiety danych. Nie mniej istotny jest fakt, iż pierwszy patch nie działał w Windows XP - czyli najpopularniejszym obecnie systemie operacyjnym.

Microsoft nie ujawnił na razie, co spowodowało problem - przedstawiciele koncernu ograniczyli się do stwierdzenie, że zamieszanie z poprawką jest efektem "dwóch niezależnych błędów ludzkich".

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)