Kolejna poprawka iPhone

Kolejna poprawka iPhone
Źródło zdjęć: © Apple

22.08.2007 10:13, aktual.: 22.08.2007 10:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie minął jeszcze miesiąc od ostatniego uaktualnienie firmware
iPhone, a Apple przygotował dla swoich użytkowników kolejną poprawkę

Kolejne uaktualnienie 1.0.2 dostępne jest poprze oprogramowanie iTunes. Tym razem Apple nie wyszczególnia poprawek. W opisie znajduje jedynie enigmatyczne stwierdzenie, że naprawia błędy. Jakie... któż to wie?

Prawdopodobnie prócz usunięcia odnalezionych błędów Apple będzie się starać zablokować możliwość użycia iPhone w innych niż AT&T sieciach komórkowych. Poprawka do iPhone ma aż 92MB.

Może na to wskazywać skromny opis poprawki. Kilka lat temu Apple za pomocą podobnego uaktualnienia zablokowała możliwość prostej wymiany procesora G3 na G4 w komputerach z serii PowerMac G3 Blue&White. Jednak producenci kart akcelerujących z procesorami G4 szybko poradzili sobie z tym „zabezpieczeniem” oferując wraz ze swoim produktem poprawioną wersję firmware.

Przypomnijmy, że Apple by dotrzymać terminu premiery iPhone opóźniło premierę innego produktu – systemu operacyjnego MacOS X 10.5 Leopard. Najwyraźniej przesunięcie programistów pracujących nad systemem dla komputerów do działu zajmującego się telefonem pomogło w dotrzymaniu terminu premiery. Nie ustrzegło jednak od błędów, które teraz są pospiesznie łatane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)