Microsoft kończy wsparcie dla Windows XP SP2

Microsoft kończy wsparcie dla Windows XP SP2

26.02.2010 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy pracujący na systemie operacyjnym Windows XP z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 2 powinni przygotować się do zainstalowania trzeciego dodatku serwisowego lub przejścia na Windows 7. W ten sposób możliwe będzie przedłużenie wsparcia technicznego, które w przypadku systemu Windows XP z dodatkiem SP 3 potrwa aż do 2014 roku

  1. lipca br. zakończy się wsparcie techniczne dla systemu operacyjnego Windows XP z Service Pack 2. Począwszy od kolejnego dnia użytkownicy tej wersji systemu przestaną otrzymywać regularne aktualizacje i mogą być narażeni na ataki ze strony złośliwego oprogramowania. Microsoft rekomenduje użytkownikom pracującym na systemie Windows XP zainstalowanie dodatku Service Pack 3 oraz przeglądarki Internet Explorer 8. Pozwoli to na kontynuowanie bezpiecznej pracy na komputerze do 2014 roku.
Obraz

Alternatywnym rozwiązaniem jest migracja do najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoft, czyli do Windows 7.

Windows 7 z ósmą wersją przeglądarki internetowej Internet Explorer oferuje najnowocześniejsze zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem oraz kradzieżą danych osobistych.

Service Pack 3 dla systemu operacyjnego Windows XP jest dostępny do pobrania tutaj.

Przeglądarkę Internet Explorer 8 dla systemu Windows XP można pobrać tutaj

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)